Maj sprzyja sprawom sercowym, twórczym impulsom i dbaniu o siebie. Wenus w Byku jest dla nas łagodna. Powolny rytm tego znaku ziemi pozwala robić wszystko w przemyślany sposób. Jednak za chwilę atmosfera się zmieni, gdyż planeta miłości przejdzie do Bliźniąt. Sprawy ciężkiej wagi nagle staną się lekkie, a rozmowy odbędą się w żartobliwym tonie. 

Co oznacza Wenus w Bliźniętach?

Wenus, planeta nadzorująca relacje, piękno, przyjemności, sztukę i pieniądze, każdego roku odwiedza Bliźnięta. Tym samym sprawia, że mamy ochotę na większą swobodę we wszystkich sferach życia. W naturze Bliźniąt leży skakanie z kwiatka na kwiatek. Są ciekawe wielu opcji i otwarte na zmiany. To dobry czas na poznanie nowych ludzi, aby dowiedzieć się o sobie czegoś więcej. Bliźniaki kochają rozmawiać oraz rozpowszechniać zgromadzone informacje.

Wpływy Wenus w Bliźniętach będą odczuwalne od 23 maja 2o24. 

Kiedy Wenus jest w Bliźniętach, jesteśmy bardziej skłonni do zawierania nowych znajomości. Spodziewaj się, że zainwestujesz więcej czasu w swoje relacje. W tym miesiącu doświadczysz prowokujących rozmów i flirtu przynoszącego dreszczyk emocji. Bliźnięta są zmiennym znakiem zodiaku, zatem ułatwiają akceptację wielkich zmian. Jednak romans rozpoczęty w trakcie ów tranzytu może nie być trwały. Twoja energia będzie rozproszona. Puść chęć kontroli i płyń z prądem wydarzeń.  

Wenus w Bliźniakach jest zalotna, urzekająca i łatwo się przystosowuje. Zadaje pytania. Chce, żeby wszystko było jasne i żywe. Przynosi szczęście w podróży. Ciągła wymiana intelektualna to konieczność, gdy w grę wchodzą Bliźnięta. Tranzyt Wenus w Bliźniętach wspiera bardzo szczere rozmowy o emocjach. 

Planeta Wenus wpływa również na to, jak radzimy sobie z finansami. To nie jest idealny moment na oszczędzanie lub ustalanie budżetu, chociaż spryt Bliźniąt w tej chwili dokonywać zaskakująco bystrych ocen. Każdy znak zodiaku odkryje, że Wenus w Bliźniętach ma dla niego nieco inne przesłanie. Jedno jest pewne - spotkania towarzyskie i rozmowy do rana teraz z pewnością wyjdą nam na dobre.