Nastolatka pochodząca z rodziny Addamsów aktualnie rządzi na Netfliksie. Dowodem na to są nie tylko ciągłe publikacje w mediach, viralowe tańce, TikToki ze stylizacjami, ale również liczby, które platforma ujawnia co jakiś czas. 

"Wednesday" zdetronizowała "Dahmera" na Netfliksie! Chodzi o ranking najpopularniejszych seriali wszechczasów na platformie - liczby robią wrażenie

"Wednesday" trafiła na Netflix zaledwie 23 listopada, a już przebiła popularnością wiele znanych tytułów. Głośny serial z Jenną Ortegą już trafił na listę najpopularniejszych seriali wszechczasów (wyprodukowanych na zlecenie Netflix), co więcej, uplasował się na 2. miejscu! Listę oparto na oglądalności w pierwszych 28 dniach od premiery. Które produkcje mogą poszczycić się najlepszymi wynikami?

10. "13 powodów 2" ( 496.1 mln godzin oglądania w ciągu pierwszych 28 dni)

9. "Kim jest Anna?" (511,9 mln godzin)

8. "Wiedźmin" (541 mln godzin)

7. "Lucyfer 5" (569.4 mln godzin)

6. "Stranger Things 3" (582.1 mln godzin)

5. "Bridgertonowie" (625.5 mln godzin)

4. "Bridgertonowie 2" (656.2  mln godzin)

3. "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" (856.2 mln godzin)

2. "Wednesday" (1 miliard godzin)

1. "Stranger Things 4" (1.35 miliarda godzin)

Takiej popularności chyba nie spodziewali się sami twórcy. Ale tak świetny wynik oznacza jedno - to prawie pewne, że Netflix zamów 2. sezon "Wednesday". Na to czekamy!

Przypomnijmy "Dahmer" opowiada o zbrodniach seryjnego mordercy, w którego wcielił się Evan Peters. Mężczyzna zamordował 17 nastoletnich chłopców i młodych mężczyzn. Natomiast "Stranger Things 4" okazał się droższy, mroczniejszy, bardziej krwawy i imponujący od poprzednich części, jednak po raz kolejny spoiwem jest nostalgia.

"Wednesday". O czym jest serial z Jenną Ortegą i w reżyserii Tima Burtona?

Serial oparty jest na kultowej rodzinie Addamsów i skupia się na mało sympatycznej córce Morticii i Gomeza. Bystra i równie sarkastyczna Wednesday trafia do Akademii Nervermore, gdzie nawiązuje pierwsze przyjaźnie (choć bardzo tego nie chce), zdobywa wrogów (to docenia) i prowadzi śledztwo na temat serii zabójstw, do których dochodzi w okolicy. 

Oprócz wspomnianej Ortegi, w serialu "Wednesday" pojawili się także Christina Ricci (wcieliła się w rolę Wednesday w słynnych filmach o rodzinie Addamsów z lat 90.), Gwendoline Christie, Hunter Doohan, Percy Hynes White, Emma Myers oraz Joy Sunday.