Opowieść o Wednesday Addams szybko zauroczyła widzów, co potwierdzają pierwsze wyniki oglądalności - serial przebił wynik "Stranger Things" i wiele wskazuje na to, że Netflix da zielone światło na kontynuację tego projektu. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Internauci zarzucili twórcom nieprawidłowości na tle rasowym. Obie ciemnoskóre postacie (Bianca oraz Lucas) z początku grają wrogów tytułowej Wednesday. Burmistrz Jericho też ma swoje za uszami... Teraz dyskutowana jest kolejna rzecz, dotycząca słynnej sceny z tańcem.

"Wednesday" wzbudza kolejne kontrowersje. Chodzi o scenę z tańcem, która tak spodobała się internautom

Moment tańca z 4. odcinka "Wednesday" szybko stał się hitem w sieci. Użytkownicy TikToka i instagrama masowo odtwarzali choreografię, którą wymyśliła Jenna Ortega. Kroki inspirowane gotyckimi imprezami z lat 80., Bobem Fosse'm czy tańcem samej Wednesday z sitcomu emitowanego w latach 60. zachwyciły wszystkich, a piosenki "Goo Goo Muck" The Cramps i remix "Bloody Mary" Lady Gagi można usłyszeć już prawie wszędzie. Co w takim razie wzbudziło negatywną opinię?

W jednym z wywiadów Jenna Ortega przyznała, że podczas kręcenia tej viralowej sceny miała COVID-19. "Sama zajęłam się choreografią" - przyznała aktorka na łamach NME. "Nie jestem tancerką, iestem pewna, że to widać. Piosenkę dostałam na tydzień przed kręceniem i dałam z siebie wszystko... było to szalone, ponieważ zbiegło się to też z pierwszym dniem COVIDu, więc nagrywanie tego było ciężkie."

"Obudziłam się i – to dziwne, bo nigdy nie choruję, a kiedy zdarza mi się to nie jest tak źle – wtedy miałam bóle całego ciała. Czułam się, jakby mnie potrącił samochód, a mały goblin wszedł mi do gardła i drapał ściany mojego przełyku. Między ujęciami podawali mi lekarstwa, bo czekaliśmy na pozytywny wynik" - dodała Amerykanka. "Poprosiłam o ponowne nagranie, ale nie mieliśmy czasu. Myślę, że mogłam zrobić to trochę lepiej".

Fakt, że Jenna Ortega kręcąc ten moment chorowała już na koronawirusa oburzył internautów, a głos zabrało nawet studio MGM, które w oświadczeniu podało: na planie "przestrzegano surowych protokołów COVID i po potwierdzeniu pozytywnego testu produkcja usunęła Jennę z planu". Czy to zakończy tę dyskusję? 

"Wednesday": nowy hit Netfliksa. O czym jest?

Główną bohaterką serialu jest sarkastyczna i lubiąca mordercze tematy Wednesday Addams. Nastolatka trafia do Akademii Nevermore nieopodal miasteczka Jericho, a tam dochodzi do serii morderstw i niewyjaśnionych sytuacji. Oprócz tego dziewczyna poznaje nowych przyjaciół oraz... wrogów. 

Przypomnijmy, w serialu "Wednesday" pojawili się także Christina Ricci (wcieliła się w rolę Wednesday w kultowych filmach o rodzinie Addamsów w latach 90.), Gwendoline Christie,  Hunter Doohan, Percy Hynes White, Emma Myers oraz Joy Sunday. Serial trafił na Netflix 23 listopada i składa się z 8 odcinków.