Od kilku dni wszyscy mówią tylko o tym serialu. "Wednesday" opanowała instagram i TikTok - scena z tańcem (zobaczycie ją w 4. odcinku) jest już viralem, tysiące użytkowników odtwarzają choreografię, którą ułożyła sama Jenna Ortega. Co więcej, internautki obcinają teraz grzywkę w stylu panny Addams. Ta popularność przejawia się również w wynikach oglądalności. Netflix podał właśnie pierwsze wyniki. 

"Wednesday" pobiła rekord "Stranger Things"! Widzowie spędzili miliony godzin na oglądaniu serialu w reżyserii Tima Burtona. Znamy wyniki

Serial "Wednesday" trafił na platformę w środę 23 listopada, tuż przed celebrowanym w USA świętem Dziękczynienia. W ciągu pierwszych 7 dniu produkcja pobiła rekord 4. sezonu "Stranger Things" w ilości obejrzanych godzin. Co ciekawe, nadal nie jest to nr 1 w tym zestawieniu. Netflix ujawnił, że w ciągu pierwszego tygodnia użytkownicy serwisu spędzili 341,23 mln godzin oglądając tytuł wyreżyserowany przez Tima Burtona. To najchętniej odtwarzany anglojęzyczny serial w historii platformy. Jednak absolutnym rekordzistą jest koreański "Squid Game". Jego wynik to 771,8 mln godzin, ale co ważne, to dane z drugiego tygodnia od premiery produkcji. 

Patrząc na ten wynik chyba możemy być pewni, że Netflix zamówi u twórców 2. sezon "Wednesday", a my będziemy mogli rozkoszować się kolejnymi odcinkami z udziałem Jenny Ortegi.

"Wednesday". O czym jest serial Netflix? Zwiastun, obsada, fabuła

Serial oparty jest na kultowej rodzinie Addamsów i skupia się na mało sympatycznej córce Morticii i Gomeza. Bystra i równie sarkastyczna Wednesday trafia do Akademii Nervermore, gdzie nawiązuje pierwsze przyjaźnie (choć bardzo tego nie chce), zdobywa wrogów (to docenia) i prowadzi śledztwo na temat serii zabójstw, do których dochodzi w okolicy. 

Oprócz wspomnianej Ortegi, w serialu "Wednesday" pojawili się także Christina Ricci (wcieliła się w rolę Wednesday w słynnych filmach o rodzinie Addamsów z lat 90.), Gwendoline Christie, Hunter Doohan, Percy Hynes White, Emma Myers oraz Joy Sunday.