Tim Burton może pochwalić się kolejnym hitem - wyreżyserowany przez niego serial "Wednesday" jest aktualnie hitem na TikToku czy Instagramie. Internauci odtwarzają słynny taniec Wednesday Addams z 4. odcinka, a użytkowniczki słynnych platform społecznościowych nie tylko ubierają się jak tytułowa bohaterka, ale też obcinają grzywkę w stylu nastolatki. Czy Netflix podjął już decyzję na temat "Wednesday" i kontynuacji tego projektu?

Wednesday 2: czy powstanie kolejny sezon? "Dopiero dotknęliśmy powierzchni tej historii" - ujawniają twórcy

Czasem zdarza się, że Netflix kilka dni po premierze decyduje się na zamówienie kolejnego sezonu. Jednak najczęściej platforma odczekuje 30 dni, żeby sprawdzić ogólnoświatowe wyniki oglądalności. Patrząc na fascynację użytkowników internetu produkcją, raczej powinniśmy być spokojni o drugą serię "Wednesday". Trzymamy kciuki, żeby marzenie fanów rodziny Addamsów ziściło się, a prace nad nowymi odcinkami szybko ruszyły. A jeśli chodzi o dalszą część fabuły to twórcy mają już pewne przemyślenia. 

Jeden z showrunnerów "Wednesday", Miles Millar , przyznał, że w kolejnym sezonie chciałby więcej na ekranie Morticii i Gomeza, czyli Catherine Zeta-Jones oraz Luisa Guzmána. 

"Czuliśmy, że dopiero dotknęliśmy powierzchni tych postaci, a aktorzy są niesamowici w swoich rolach" - przyznał Millar w rozmowie z TV Guide. "Uważam, że Catherine jest kultową Morticią. Relacja między Wednesday a matką jest również kluczowa dla serialu, ale pomysł, że Wednesday próbuje pójść własną ścieżką jest też ważny."

Przypomnijmy, w serialu "Wednesday" pojawili się także Christina Ricci (wcieliła się w rolę Wednesday w kultowych filmach o rodzinie Addamsów w latach 90.), Gwendoline Christie,  Hunter Doohan, Percy Hynes White, Emma Myers oraz Joy Sunday. Serial trafił na Netflix 23 listopada i składa się z 8 odcinków.