Wciągające seriale na wakacje: "The Bear"

Pierwszy sezon natychmiast stał się hitem, a to tylko zaostrzyło apetyt widzów na rozwój historii pewnego kucharza. Carmy, utalentowany szef kuchni wraca do rodzinnego miasta, by przejąć lokalny bar po śmierci brata. Świetny casting, dialogi, zdjęcia docenili zarówno krytycy, jak i internauci. Druga seria jest już dostępna na platformie Disney+ i nie chcąc spoilerować zbyt wiele, powiemy jedynie, że warto było czekać - teraz możemy smakować kolejne odcinki. 

Wciągające seriale na wakacje: "Silos"

Dystopijny, zagadkowy, momentami bardzo powolny, ale dający do myślenia. Poznajcie życie mieszkańców silosu, który sięga kilkaset pięter. Mieszkająca w nim społeczność kieruje się ustalonymi zasadami w ramach Paktu, a ci, którzy nie potrafią się dostosować wychodzą na powierzchnię "na czyszczenie", gdzie zaraz umierają w męczarniach. Czy na pewno? Silos ma jeszcze więcej tajemnic, a odkrywa je Jules, wcześniej szanowana pani mechanik, a teraz szeryf. 

Serial na podstawie post-apokaliptycznego cyklu powieści autorstwa Hugh Howeya. W roli głównej rewelacyjna Rebecca Ferguson.

Wciągające seriale na wakacje: "Warszawianka"

Ten serial najpierw nie mógł znaleźć swojego miejsca aż w końcu trafił na nową platformę streamingową w naszym kraju, SkyShowtime. Już sama lista twórców tego tytułu robi wrażenie - za scenariusz odpowiadał Jakub Żulczyk, natomiast za reżyserię Jacek Borcuch. Na ekranie zobaczymy Borysa Szyca w roli Franka Czułkowskiego, a partnerują mu Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.

To opowieść o zdolnym pisarzu, który zamiast tworzyć kolejne dzieła przechodzi od dłuższego czasu kryzys twórczy. Jest ojcem z doskoku, dużo imprezuje, często z o wiele młodszymi kobietami. Zna go pół miasta, ma nawet swoją kawiarnię, a od szarej codzienności woli filozoficzne rozmyślanie nad życiem. A gdy nudzi go już stolica to spontanicznie wsiada w taksówkę i jedzie nad morze. W miłości także panuje sinusoida. Jak to się skończy? Musicie włączyć pierwszy odcinek. 

Porównania do głośnego "Californication" nasuwają się same, ale czy polski Hank Moody znany jako "Czuły" zainteresuje widzów jak kiedyś David Duchovny?

Wciągające seriale na wakacje: "Czarne lustro"

Jeśli nie znacie tego serialu, albo widzieliście zaledwie kilka odcinków, to musicie nadrobić tę pozycję. Kilka tygodni temu na Netflix trafiły nowe odcinki pod szyldem "Czarne lustro". I choć premierowe "epizody" znacznie się różnią od tego, co poprzedni twórcy nam proponowali, to i tak trzymają widzów, jak zahipnotyzowanych. 

"Joan jest okropna", czy "Loch Henry" to historie bardzo na czasie, i razem z "Beyond the sea" były najczęściej komentowanymi odcinkami tuż po premierze 6. sezonu. 

Wciągające seriale na wakacje: "Miłość i śmierć"

Od kilku lat filmowcy chętnie biorą na tapetę historie kryminalne, bo przecież to życie pisze często najlepszy scenariusz. Tak jest i tym razem. "Miłość i śmierć" opowiada historię Candy Montgomerry (w tej roli Elizabeth Olsen), pobożnej matki i oddanej członkini lokalnej społeczności. Pewnego dnia ta gospodyni domowa zabija swoją sąsiadkę. Co ciekawe, ta historia została już sfilmowana  rok wcześniej, a wówczas w główną rolę wcieliła się Jessica Biel ("Candy: śmierć w Teksasie"). Warto obejrzeć oba seriale, żeby zobaczyć różnice w tej opowieści i samej gry aktorek. 

Wciągające seriale na wakacje: "Co robimy w ukryciu"

Już w połowie lipca do sieci trafi 5. sezon tego świetnego serialu, w którym maczał palce Taika Waititi (jako reżyser kilku odcinków i producent wykonawczy całego projektu). Idealnie dobrani aktorzy, świetna dawka humoru - moglibyśmy oglądać tę historię o wampirach bez końca. 

Wciągające seriale na wakacje: "Fundacja"

Apple TV+ oferuje coraz więcej jakościowych produkcji z "Ted Lasso" i "Rozdzieleniem" na czele. Do tej listy dopisujemy również wspomniany "Silos", a także "Fundację". Telewizyjna wersja powieści Isaaca Asimova opowiada historię grupy wygnańców, którzy odkrywają, że muszą ocalić ludzkość przed upadkiem Imperium Galaktycznego.

Uwaga, 14 lipca będzie dostępny 2. sezon tego tytułu.