Nocne niebo jest pokryte wieloma gwiazdami, lecz starożytni astrolodzy tylko cztery z nich wyróżnili jako najważniejsze. Są nimi tak zwane Gwiazdy Królewskie, od zarania dziejów uważane za "strażników nieba i duchowych wrót". Jedną z nich jest gwiazda Fomalhaut, z którą każdego roku w okolicach 22-24 lutego Słońce ustawia się w jednej linii, aktywując silny portal energetyczny. Pod wpływem tej koniunkcji odczujemy potrzebę zagłębienia się w swoje wnętrze. Możemy zechcieć posiedzieć w ciszy lub przelać emocje na kartkę papieru, aby odkryć swoje najgłębsze przemyślenia. Czas na przedwiosenny detoks duszy. 

Portal gwiazdy Fomalhaut - co to za zjawisko?

Kim jesteśmy, gdy nikt na nas nie patrzy? O czym myślimy, kiedy przebywamy sami? Otwarcie się Gwiezdnego Portalu Fomalhaut to czas, abyśmy zanurzyli się w głąb siebie, zrzucili zimowe warstwy i zrozumieli, co jest dla nas autentyczne. Pod koniec lutego, w szczycie sezonu Ryb, należy połączyć się ze swoją prawdą. 

Gwiazda Fomalhaut wiąże się z duchowym cyklem śmierci i odrodzenia. Przypisane jej kolory to czerwień, róż, magenta i fiolet. Czas zamknąć stary rozdział i zamanifestować nową rzeczywistość, nawet jeśli jest ona skrajnie różna od życia, którego doświadczamy w danej chwili. Rok 2023 w energii Ryb pomoże nam spełnić najskrytsze marzenia. Wielokrotnie przekonamy się, że z wiarą w siebie nic nie będzie dla nas niemożliwe. 

Portal gwiazdy Fomalhaut przypomni nam, że "nowe" wiąże się z upadkiem "starego". Znajdujemy się w okresie zmian, ewolucji i duchowego odrodzenia.

Portal gwiazdy Fomalhaut - jak pracować z tą energią?

Lutowa koniunkcja słońca z Fomalhaut wniesie do naszych żyć energię świeżości i nową perspektywę. Pora zwiększyć swój potencjał twórczy oraz przekształcić to, co już dla nas nie działa. Zamknij rozdział, który zamiast wspierać twój wzrost, ściąga cię w dół. Oto twoja szansa, aby na dobre pożegnać toksyczne relacje lub krzywdzące nawyki. Energia Fomalhaut bywa intensywna, dzięki czemu wspiera proces uwalniania. Wzmacnia nasze pole energetyczne i pomaga przebrnąć przez stresujące chwile. 

Rytuał odcięcia na luty 

Rytuały to pomocne narzędzie do pracy z silnymi kosmicznymi energiami. Wypróbuj poniższy "rytuał przecięcia sznurka", który jeszcze przed nastaniem wiosny pomoże ci uwolnić się od przestarzałych wzorców i wewnętrznych blokad. 

1. Na stole postaw świecę, swój ulubiony kryształ lub szczęśliwy talizman. 

2. Oczyść swoją przestrzeń ulubionym kadzidłem.

3. Pomyśl o tym, jakie więzy chciałabyś przeciąć. Może to być toksyczna więź z jakąś osobą, przestarzałym wzorcem, konkretnym zachowaniem lub niewłaściwym stylem życia.

4. Zapisz te myśli na kartce papieru. Złóż kartkę i trzymając ją w dłoniach, wypowiedz: „Jestem gotowa odpuścić, zwolnić i przeciąć te sznury”.

5. Zamknij oczy i poproś o duchowe wsparcie, aby przejść przez ten proces. Następnie wyrecytuj poniższą mantrę:

„Dziękuję wszystkim więzom przywiązania w moim życiu, za to, co mi pokazały i czego mnie nauczyły. Jestem gotowa, aby je przeciąć, puścić i się uzdrowić. Nie służą one już mojemu wyższemu dobru. Proszę, aby wszystkie więzy, które nie są zestrojone z celem mojej duszy, zostały uwolnione. Chcę zastąpić je nowymi dobrymi doświadczeniami. Dziękuję."

Być może będziesz musiał powtórzyć tę mantrę 2-3 razy. Możesz także zamknąć oczy i wizualizować przecinanie czy wyswobadzanie się ze swoich sznurów. Na koniec spal kartkę, aby rytualnie zakończyć swoją praktykę uwalniania. Ogień ma oczyszczające właściwości.