Już 7 października na Warszawskim Festiwalu Filmowym odbędzie się światowa premiera polsko-amerykańskiego filmu "True Crimes" ("Prawdziwe Zbrodnie"). Thiller opowiada historię śledztwa wokół morderstwa znanego biznesmena. Jak zdradza opis filmu:

"W południowo-zachodnim krańcu Polski daleko od cywilizacji Odra ostro skręca, tworząc zatokę. Jej brzegi porośnięte są dzikimi trawami i osłonięte wysokimi sosnami i dębami. Jedynymi ludźmi, którzy się tam zapuszczają, są wędkarze – zatoczka roi się od okoni i szczupaków. Pewnego zimnego, grudniowego dnia w 2000 roku trzech przyjaciół łowiło tam ryby. Jeden z nich zauważył coś unoszącego się w wodzie przy brzegu. Najpierw myślał, że to jakaś kłoda, ale kiedy podszedł bliżej, zobaczył włosy…"

Scenariusz został zainspirowany prawdziwą historią opisaną przez Davida Granna w 2008 roku w "The New Yorker". Tłem dla mrocznych wydarzeń jest Kraków i jego okolice - to tu zostały zrealizowane zdjęcia do filmu przez Michała Englerta, przy dużym wsparciu Kraków Film Comission. W "True Crimes" zobaczymy aktorów światowego formatu, jak Jim CarreyChristoph Waltz czy Charlotte Gainsbourg. Obok nich pojawią się takie gwiazdy polskiego kina, jak Maja OstaszewskaAgata KuleszaZbigniew ZamachowskiRobert Więckiewicz. Reżyserem filmu jest Alexandros Avranas, grecki artysta wizualny i scenarzysta, który w 2013 roku otrzymał Srebrne Lwy na festiwalu w Wenecji za "Miss Violence". To jego drugi pełnometrażowy film fabularny. Już nie możemy się doczekać!

W thillerze "True Crimes" zobaczymy polskich aktorów - ZDJĘCIA >>