Prognozuje się, że sprzedaż używanych ubrań będzie przynosiła coraz więcej zysków. Moda na second handy i vintage shopy sukcesywnie nabiera na sile. Nic dziwnego, że zainteresowały się nią także sieciówki. W wybranych sklepach Topshop (na przykład w tym w Londynie przy Oxford Circus) już od jakiegoś czasu można znaleźć wieszaki z retro ciuchami. Teraz ten trend podłapało także & Other Stories. Szwedzka marka właśnie rozpoczęła współpracę ze Sellpy

Sellpy, to jeden z największych graczy na szwedzkim rynku odzieży używanej zajmujący się sprzedażą online. Jak podaje serwis FashionNetwork.com na stronie internetowej & Other Stories w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się zakładka z produktami z drugiej ręki. Zdjęcia będą po prostu przekierowywać na platformę Sellpy. Nie wiadomo jeszcze, czy w przyszłości rzeczy vintage znajdą się w & Other Stories także stacjonarnie.

Ten ruch to także kolejny krok, który wykonuje Grupa H&M (do której należy & Other Stories), ku bardziej ekologicznej modzie. H&M do 2020 roku ma zupełnie zrezygnować ze sprzedaży nieekologicznej bawełny, szwedzka marka ma w swojej ofercie także linię Conscious (znajdziecie w niej ubrania i dodatki wykonane z materiałów z recyclingu czy tkanin, które wyprodukowano z odpadów znalezionych na dnie oceanu albo ze skórek owoców takich jak pomarańcze czy ananas). H&M i & Other Stories od lat zbierają również od swoich klientów także używane ubrania albo zużyte opakowania po kosmetykach (w zamian oferując bony i rabaty). 

Czytaj też: 10 powodów, dla których warto kupować ubrania vintage >>>