Wydaje Wam się, że najlepszy seksualny szczyt osiągamy przed trzydziestką? Według ankiety przeprowadzonej na userkach antykoncepcyjnej aplikacji Natural Cycles pełną seksualną satysfację osiągamy kilka lat później. 2,600 tysięcy użytkowniczek zapytano o częstotliwość i jakość orgazmów, ocenę własnej atrakcyjności oraz satysfakcję z życia seksualnego. Odpowiedzi analizowano w trzech grupach wiekowych: poniżej 23 lat, 24-35 lat i powyżej 36 lat. Okazało się, że to kobiety po 36 roku życia najlepiej czują się ze sobą, przeżywają wspaniały seks i doświadczają intensywnych orgazmów.

"Kiedy starzejesz się i poznajesz ciało lepiej, możesz mieć przyjemniejsze życie seksualne i poczuć się pewniej" - mówi Amanda Bonnier, przedstawicielka Natural Cycles.

Przykładowo, aż osiem na dziesięć kobiet powyżej 36. roku życia czuje się seksownie, a tylko cztery na dziesięć w grupie wiekowej 23-35. Z kolei, sześć na dziesięć kobiet z grupy 36 + przyznało się do częstych i intensywnych orgazmów. W młodszej grupie satysfakcję z orgazmów odczuwa tylko 5 na 10 ankietowanych. Więcej na temat ankiety przeczytacie na Independent.co.uk

Spraw sobie rozkosz. Najbardziej przyjazna kolekcja wibratorów. Sprawdź >>