Znane ze znakomitych ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych, wielokrotnie nagradzane aktorki Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska to nie tylko twarze Teatru Nowego w Warszawie ale i przyjaciółki z 20-letnim stażem. Poznały się jeszcze jako studentki szkoły teatralnej, jednak prawdziwa przyjaźń zrodziła się między nimi podczas pracy nad sztuką "Magnetyzm serca" Grzegorza Jarzyny. 

"Przyjaźń, która nas łączy to wzajemne zaufanie, akceptacja, szczerość. Świadomość, że możesz liczyć na bezwarunkowe wsparcie. Przyzwolenie na to, że druga osoba czasem myśli dokładnie tak samo jak Ty, a czasem zupełnie inaczej. To otwartość na tę odrębność – mówi Maja Ostaszewska –  Mamy podobne systemy wartości, poczucie humoru, wspólną pasję. Inspirujemy się nawzajem."

Nasza przyjaźń nie wymaga zbędnych słów i wysiłku – dodaje  Magdalena Cielecka – Pełna jest szaleństwa, ale i wyrozumiałości. Zrozumienia i szczerego doradztwa. Dbania o siebie w najważniejszych sprawach i dzielenia się najmniej istotnymi szczegółami codzienności."

Wieloletnia przyjaźń zainspirowała biżuteryjną markę W.KRUK do złożenia propozycji aktorkom, by te zaprojektowały własną, autorską kolekcję. Ponad rok intensywnych prac zaowocował nowym dla stylu marki symbolem rozmarynu. To właśnie on uznawany jest od starożytności za symbol przyjaźni, miłości i wierności. Aktorki zgodnie podpowiadają, że ubrany w złoto i srebro rozmaryn kojarzy im się z klasą, a także z ciepłą i rodzinną Sycylią, wypełnioną zapachami, kuchnią i promieniami słońca. 

Choć każda z nas ma swoje ulubione wzory w kolekcji PRZYJAŹŃ, wiecznie zielony rozmaryn i jego bogatą symbolikę jednogłośnie uznałyśmy za doskonały motyw przewodni naszej autorskiej biżuterii – mówią Ambasadorki W.KRUK – Jest idealny i bezpretensjonalny, bo stworzony przez naturę. Pełen życia, lekki w formie i piękny. 

Kolekcja PRZYJAŹŃ to uosobienie stylu Magdaleny Cieleckiej i Mai Ostaszewskiej, jego niezwykłego eklektyzmu wynikającego z połączenia doskonałego wyglądu, ubrań od projektantów czy stylizacji z sieciówek i elementów vintage. To również biżuteryjna kompozycja subtelnych listków rozmarynu odwzorowanych w złocie, srebrze i złotym mosiądzu. Znajdziemy w niej duże kolczyki, delikatne łańcuszki i bransoletki oraz drobne kolczyki i subtelne pierścionki. Nie zabrakło również oryginalnych wzorów takich jak złocony rozmarynowy łańcuch z mosiądzu, który może pełnić funkcję naszyjnika lub paska oraz szeroka, miękka bransoleta wykonana z wielu ręcznie łączonych listków srebrnego rozmarynu. Kolekcję dopełniają srebrna bransoleta oraz wybór kolczyków wysadzanych kamieniami w kolorach: kwarcu dymnego, fioletu i bieli. Wśród nich zarówno delikatne propozycje, jak i wieczorowe duże kolczyki.

Kolekcja PRZYJAŹŃ to piąta ambasadorska współpraca marki W.KRUK. Poprzednie autorskie kolekcje powstały z: Martyną Wojciechowską, Alicją Bachledą-Curuś, Kingą Rusin i Anna Marią Jopek. 

Od 14 lutego kolekcja PRZYJAŹŃ dostępna jest na stronie W.KRUK, a od 1 marca w salonach W.KRUK na terenie całej Polski.