Wyjście na ulicę

After Glow to kolekcja pełna basicowych fasonów, jednak nie ma tu mowy o nudzie! PHILO inspiruje uliczna, wolna moda, co znajduje odbicie w najnowszych sylwetkach. Przeskalowane, oversize’owe formy, printy niczym z negatywu i futurystyczne logo marki tworzą ciekawą i jednocześnie spójną całość. Co ważne, to nadal ubrania przede wszystkim użytkowe. Świadczy o tym m.in. zastosowanie funkcjonalnych tkanin technicznych, neoprenu, ortalionu, nylonu oraz płótna. Uniwersalnego charakteru poszczególnym fasonom dodaje stonowana kolorystyka, pełna czerni i odcieni szarości, które z powodzeniem można zestawiać z wieloma innymi barwami!

Ukłon w stronę ekologii

Część modeli w kolekcji After Glow została wykonana z tkanin pochodzących z recyklingu. Zostały one opatrzone zielonym logo brandu. – W dobie kryzysu ekologicznego chcę prowadzić markę z poszanowaniem środowiska naturalnego. Szycie ubrań z tkanin, które powstały w wyniku powtórnego wykorzystywania odpadów, to jedna z praktyk, które pozwalają mi realizować ten cel – mówi Anna Kociuga, właścicielka i jednocześnie projektantka PHILO. O aspekcie ekologicznym można mówić także w odniesieniu do poszczególnych fasonów. Ich ponadczasowość, wysoka jakość materiałów oraz dopracowanie detali sprawiają, że ubrania PHILO na długo pozostają w garderobie. Nie ma mowy o odzieży nadającej się do noszenia tylko przez jeden sezon!

Wisienka na torcie

Po raz pierwszy w kolekcji marki pojawiły się torby. Maksymalnie użytkowe, bo nieprzemakalne, co jest szczególnie istotne jesienią. Pokryte przeźroczystą folią, z powielonym logo PHILO, stanowią zabawę konwencją modnych ostatnio torebek typu baguette. Nieszablonowe podejście do mody doskonale widać też w sesji wizerunkowej kolekcji After Glow. Poszczególne sylwetki prezentują bowiem nie modelki i modele, a artyści – tatuażystka Klaudia Trojan i makijażysta Marcin Jędrzejewski. Kobiecość i męskość to według PHILO płynne, przenikające się koncepty, co doskonale widać na zdjęciach. Nietuzinkowa kolekcja stanowi zaś kolejny krok w przód, który pozwala marce kształtować swoje miejsce w świecie mody wysokiej.

Więcej informacji znajduje się na stronie philonewyork.com.