W co się ubrać na festiwal? - trendy wiosna/lato 2014

Już tylko kilka dni pozostało do jednego z najważniejszych festiwali sezonu. Open’er zaczyna się już w nadchodzącą środę. Oprócz niego, latem w Polsce (i nie tylko) szykuje się wiele ciekawych imprez i wydarzeń kulturalnych, o których możesz przeczytać tutaj. To świetna okazja, by zaopatrzyć się w nową garderobę.

Moda festiwalowa weszła na stałe do słownika świata fashion. W każdym sezonie nieco ewoluuje, ale jej główne elementy składowe pozostają bez zmian. Pierwsze skojarzenie? Kalosze! Na przykład słynne Huntery. Nie może ich zabraknąć w walizce, nie tylko ze względu na trendy. Festiwale na otwartej przestrzeni mają to do siebie, że w każdej chwili może pojawić się deszcz, a co za tym idzie błoto i kałuże. Nie martwcie się, podczas brzydkiej pogody egzamin zdają także te ze sklepu wędkarskiego. Poza tym, modny jest dżins w każdej postaci (w tym roku szczególnie w wersji total denim look), flanelowe koszule, kapelusze i czarne botki. Styl boho zmiksowany z rockowym to najkrótsza definicja obowiązującej mody fesiwalowej.

W tym roku warto zaopatrzyć się również w crop topy (ale tylko jeśli jest się posiadaczą płaskiego brzucha!), spódnicę maxi, wianek na głowę w stylu Lany del Rey lub Florence Welch, boyfriendy i koszulkę z napisami. Do tego (na wszelki wypadek) długi szary sweter i militarną parkę. Jeśli masz zamiar zmieścić swoją garderobę w plecaku, a nie w walizce, polecamy klasyki: biały top, dżinsowe szorty i tenisówki w botaniczne wzory (albo kultowe Vansy/Conversy). Wtedy wystarczy do stylizacji dodać dużą kolorową biżuterię i zwariowane okulary przeciwsłoneczne, żeby każdego dnia wyglądać inaczej.

W co się ubrać na festiwal? Zobacz GALERIĘ >>

Poza tym pakując walizkę na festiwal nie zapomnij o kosmetyczce. Zobacz co powinno się w niej znaleźć: