Kreatywne głowy Vetements odsłoniły wreszcie wszystkie karty dotyczącego nowego projekty i pokazały pierwszą kolekcję swojej zapowiadanej od miesięcy marki - VTMNTS. Już sama jej nazwa nawiązuje do nowej estetyki, która zostala tu przemycona (jak czytamy w informacji prasowej, celebruje bardziej minimalistyczne podejście do nowoczesnej garderoby). Zamiast logo mamy z kolei kod kreskowy, który ma być znakiem rozpoznawczym VTMNTS i ukłonem w stronę fanów dotychczasowych projektów Vetements, bo "rozpoznają to tylko osoby, które znają się na rzeczy". Co jeszcze wiadomo o marce? To ubrania dla wszystkich płci, chociaż estetyka jest głęboko zakorzeniona w tradycyjnej odzieży męskiej.

Vetements ogłasza sekretny projekt. Gvasalia otwiera nową markę?>>

"Celem VTMNTS jest zapewnienie młodemu pokoleniu tej samej jakości, jaką Hermes daje swojej wyrafinowanej klienteli. Zakup dobrej jakości, dobrze wykonanej odzieży, która przetrwa lata, jest najbardziej świadomym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju" głosi komunikat prasowy.

Chociaż premierowa kolekcja dopiero co została pokazana, VTMNTS zostało wprowadzone na rynek w lipcu 2021 roku i jeszcze bez żadnych projektów ponad 100 czołowych sklepów i butików modowych na całym świecie wyraziło nią zainteresowanie (wśród nich nawet tak kultowe, jak 10 Corso Como, Antonioli, Adelaide, Boon The Shop, Browns, End, H.Lorenzo, Joyce, KM20, Luisa Via Roma, Maxfield LA, Saks Fifth Avenue, The Webster, TSUM i SSENSE).

Pierwsze projekty VTMNTS to między innymi skórzane spodnie, bluzy typu polo, T-shirty z napisami w stylu vintage, pasiaste longsleeve'y, kurtki w stylu motocyklowym, sprane dżinsowe komplety, golfy bez rękawów, koszule z logotypem, bluzy dresowe czy spodnie typu cargo w intensywnym kolorze. Ubrania śmiało nawiązują do charakterystycznej estetyki Vetements - są jednak mniej eksperymentalne, odrobinę uproszczone i bardziej minimalistyczne. Jeśli do tej pory brakowało Wam odwagi na ten styl, ale zawsze chcieliście go spróbować, to może być genialne rozwiązanie.

Vetements będzie sprzedawać wegetariańskie burgery z frytkami i lemoniadą! Czy Demna Gvasalia rezygnuje z mody na rzecz jedzenia?>>

Ubrania będą dostępne w sprzedaży na całym świecie już grudniu 2021 roku.