Vinted: nowa funkcja już na platformie

Funkcja donacji została wprowadzona po to, aby szerzyć ideę małych gestów, które przy tak licznej społeczności mają ogromne znaczenie. Pozwala ona użytkownikom w łatwy sposób przekazać ustalony wcześniej procent z transakcji bezpośrednio na Fundusz Solidarnościowy do walki z COVID-19, stworzony przez Światową Organizację Zdrowia. Aby wprowadzić tego typu funkcję, Vinted podjęło współpracę z platformą płatniczą Adyen, wybieraną przez wiele firm na całym świecie. Dzięki funkcji Adyen Giving członkowie Vinted mogą przekazywać drobne kwoty na cele charytatywne, a wspierają to bezpieczne i proste płatności online. 

"Cieszymy się, że możemy zaoferować tę nową funkcję w Polsce i mamy nadzieję, że nasi członkowie będą zadowoleni z zakupów z drugiej ręki, w połączeniu z innowacyjną technologią darowizn Adyen" mówi Thomas Plantenga, CEO Vinted.

Co kupić na na Święta prawdziwej vintage girl? Oto 7 pomysłów na stylowe upominki dla fanek mody z drugiej ręki i stylu retro>>

Vinted donacje. Jak to działa?

Sprawa jest naprawdę prosta. Na swoim profilu Vinted musimy odszukać przycisk preferencji, a następnie opcję “donacje”. W tym miejscu możemy wybrać, czy darowizny będą przekazywane automatycznie czy nie. Jeżeli tak, należy wybrać jaki procent przychodów ze sprzedaży chcemy przekazać. Jest to opcja, z której można zrezygnować w dowolnym momencie. A jak wygląda to w praktyce? Po zakończeniu transakcji za pomocą przycisku “Kup teraz”, wybrany wcześniej procent z zarobionych pieniędzy automatycznie trafi do Światowej Organizacji Zdrowia i to bez dodatkowych opłat czy prowizji.

Misją Vinted od zawsze jest, aby moda z drugiej ręki stała się pierwszym wyborem. Teraz także pragnie zainspirować swoich użytkowników do pomagania. Nie musimy skupiać się na wielkich gestach, ponieważ to właśnie drobne zmiany mają największą moc i mogą przekształcić się w coś większego, z czego wszyscy skorzystamy. To bardzo ważne przesłanie, zarówno w okresie Bożego Narodzenia, jak i w każdy inny dzień.

5 must have'ów na jesień i zimę 2020, które kupicie z drugiej ręki. Widziałyśmy je w second handach i vintage shopach>>