Moda vintage dla mężczyzn: jak wygląda i gdzie ją kupować?

Statystycznie mężczyźni kupują mniej ubrań niż kobiety i podobnie wygląda to w przypadku drugiego obiegu. Z drugiej strony jednak obserwujemy wzrost zainteresowania vintage dla facetów, które powoli przestaje być tematem tabu. Nic dziwnego: w second handach i vintage shopach można znaleźć prawdziwe perełki w bardzo przystępnych cenach i to często od marek luksusowych, które z pierwszej ręki kosztują krocie. Nie mówiąc już o aspektach ekologicznych. Też chcecie przekonać swoich bliskich mężczyzn do vintage? A może już są zainteresowani tematem, ale nie wiedzą, czego szukać i jakie metki są naprawdę wartościowe?

Gościem najnowszego odcinka podcastu Dział Vintage został Przemek Srogosz, czyli popularny w internecie Lumpsetter, który podpowiada, jak przekonać facetów do drugiego obiegu i wyjaśnia powody, dla których on sam od lat kupuje w lumpeksach. Zdradza także nazwy istotnych marek i detale, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę. Poza tym – między innymi – prognozuje przyszłość tej branży oraz otwiera przed nami swoją szafę z najlepszymi znaleziskami.

ELLE

Przemek Srogosz, jako Lumpsetter, na co dzień promuje drugi obieg na swoich kanałach social media i kanale “Skazani na lumpy” na YouTube. Jak sam podkreśla: biega po second handach w poszukiwaniu modowych perełek, głównie niszowych marek premium (ale też stylowego vintage’u). “Podpowiadam, jak rozpoznać wysoką jakość i jak zdemaskować podróbę. W modzie działam od kilkunastu lat, tyle też sprzedawałem ubrania w wielu markach – od najgorszych sieciówek po butik premium” opowiada bohater odcinka.

Posłuchajcie rozmowy z Lumpsetterem na ELLE.pl i Spotify. Zaprasza, niezmiennie, Aleksandra Zawadzka.