Kolekcja Vetements na wiosnę/lato 2024 zawierała stylizację całkowicie inspirowaną kreacją Roberts, aż po białe rękawiczki w stylu operowym i diamentowy choker w kształcie serca. Suknia miała bardzo podobną do oryginału konstrukcję, przylegając ściśle do górnej połowy ciała i rozkloszowując się na wysokości kolan, tworząc tren do samej ziemi. Podobnie jak w oryginalnej wersji, suknia ma marszczenie w talii, jednak zostało ono przesunięte na bok, a nie umieszczone centralnie z przodu.

Tak, to ta sama marka, która zaprojektowała T-shirty DHL pod koniec lat 2010. i zorganizowała pokaz mody w paryskim McDonaldzie - z tą różnicą, że teraz dyrektorem kreatywnym jest Garam Gvasalia, brat osławionego Demny, który opuścił Vetements, by pracować w Balenciaga. Gvasalia powiedział, że ta kolekcja została zainspirowana przede wszystkim uznaniem dla rzemiosła w obliczu postępów sztucznej inteligencji.

W komedii romantycznej z lat dziewięćdziesiątych Roberts założyła tę sukienkę na randkę z Edwardem granym przez Richarda Gere'a, co wyznaczało jej awans z eskorty do statusu prawdziwej ukochanej. Scena między Roberts i Gere'em, a zwłaszcza improwizowany moment, w którym ręka Roberts zostaje przytrzaśnięta etui z naszyjnikiem, zyskała miano kultowej częściowo ze względu na kulturowy wpływ samej sukni.

Czy wiedzieliście, że Vance pierwotnie zaprojektowała tę suknię w prawie każdym kolorze oprócz czerwonego? Studio nalegało, by była czarna, ale kostiumografka walczyła, żeby ich przekonać. Julia Robers musiała przymierzyć sukienki w trzech różnych kolorach, zanim wszyscy zgodzili się, że szkarłat jest najlepszym wyborem.

Niestety, komisja BAFTA nie przyznała Vance nagrody za ten wkład w popkulturę.

Duży błąd. Ogromny.