Za kulisami Donatella Versace opowiadała, że chce uwolnić kobietę Versace, zapewnić jej wygodę i luz. Ograniczyła superobcisłe kroje i wprowadziła streetowe T-shirty w rockowym stylu (pokaz odbył się przy muzyce Nine Inch Nails!). Taryfa ulgowa nie dotyczyła jednak butów - nie obyło się bez potknięć na niebotycznych platformach.

Myślę, że nadszedł czas mody łatwej w noszeniu; kobiety kochają dżinsy i T-shirty, więc chcę nadać tym najzwyklejszym rzeczom status luksusu. Kroje są bardzo proste, ale każdy model z kolekcji jest bardzo szlachetny. - mówi projektantka.

Buty na platformie z kolekcji Versace wiosna-lato 2014, fot. Imaxtree

Obok bandażowych sukienek i bluzek pojawiły się luźne koszule z przezroczystego jedwabiu i wygodne spódnice na kole. Nowa kobieta Versace może nosić rurki i oversize'ową koszulą, jak u Isabel Marant, ale z tłumu wyłowicie ją dzięki bogatej biżuterii z meduzą i błyszczącym dodatkom. Akcent typowego dla Versace seksapilu zapewniają mikrotopy o kroju stanika, wszechobecne na wiosennych wybiegach i zabawnie sparodiowane w pokazie Prady.

Afirmująca kobiecość i luksus moda od Versace zawsze będzie propozycją dla koneserów, ale każdego zachwyci atmosfera za kulisami pokazów marki. Wczorajszy wieczór na Instagramie zdominowały zdjęcia roześmianych muz Versace, które doskonale bawiły się nie tylko po wieczornym pokazie, ale już przed. Kasia Struss, ulubiona Polka Donatelli,  wrzucała fotki, na których obejmuje swoje najlepsze przyjaciółki z branży. Dzięki menedżerce Zuzanny Bijoch wiemy, jak wyglądały przygotowania do pokazu. Na wybiegu wystąpiły także dwie dziewczyny, z którymi wielkie nadzieje wiąże warszawska agencja Model Plus - Kama Broniszewska i Natalia Siódmiak, która w Nowym Jorku pojawiła się w tak prestiżowych pokazach jak Alexander Wang i Marc Jacobs.

Pokaz Versace wiosna-lato 2014 w GALERII >>>