Obniżona talia, barwne i elektryzujące total looki w amarancie, czerwieni i kanarkowej żółci, włosy przewiązane chustkami w stylu lat 60., skandalicznie krótkie mini plus oversize'owe streetwearowe kurtki, łączenie kilku rodzajów printów, rozchełstane koszule w stylu disco z mocno zaostrzonymi kołnierzami, dwurzędowe płaszcze na dwa guziki oraz ekscentryczne garnitury i retro garsonki. Do tego złote i srebrne mini, maleńkie torebki-worki, paski z wypisanym VERSACE zamiast klamry, buty Mary-Jane na grubej platformie niczym z Bratz, ciężka złota biżuteria i biżuteryjne spinki do włosów. Pierwsze wrażenia są mocne, intensywne i pulsują w głowie jeszcze długo po wygaśnięciu relacji live, za pomocą której Versace pokazało film poświęcony swojej nowej kolekcji. 

Samochodowe pokazy mody to przyszłość branży? Na Tygodniu Mody w Paryżu zorganizowano pierwszy "drive-in fashion show">>

Jej głównym motywem został wymyślony na nowo motyw La Greca, który tym razem stał się dynamiczny i zamienił się w trójwymiarowy labirynt, po którym przechadzały się modelki i spacerowali modele. Podobnie jak logo Versace, ostry linearny wzór zdobił sylwetki w różnych rozmiarach i kombinacjach kolorystycznych. Wprowadzono także uśmiechniętą i grafficiarską wersję słynnej Medusy, która ma podkreślać buntowniczość tych projektów. Sylwetki? O zmniejszonej objętości. Donatella zaokrągliła ramiona, wszyła w talii ściągacze, skróciła spodnie i sukienki, a spódnice rozrysowała na kształt litery A. Do zachwycających sukienek, eleganckich garniturów i streetwearowych kurtek dodała zmysłową odzież wieczorową i ubrania z szelkami, które działają jak zbroja. 

Przy tym wszystkim ubrania Versace na jesień i zimę 2021/2022 mają pełnić jedną istotną funkcję: otulać i być intymne. 

Ekscytującym dodatkiem, który wprowadza wraz z nową kolekcją Versace, są torby modułowe z motywem labiryntu, które można personalizować i zmieniać za pomocą mniejszych przypinanych akcesoriów i dodatkowych kieszeni. Poza tym wzór La Greca znajdziemy też m.in. na dużych kolczykach, szpilkach do włosów, biżuterii.

Street style po francusku. Tak noszą się teraz prawdziwe paryżanki [Paris Fashion Week jesień-zima 2021/2022]>>

Całą kolekcję Versace jesień-zima 2021/2022 znajdziecie w naszej galerii.