Pokaz Versace jesień-zima 2017/2018 podjął temat feminizmu i kobiecej siły. Po raz kolejny w tym sezonie razem z kolekcją na wybiegu pojawiał się także i przekaz. Modelki prezentowały ubrania włoskiego domu mody z powagą i pewnością siebie, a ich mocno podkreślone oczy i włosy zafarbowane na pomarańczowo i niebiesko nadały stylizacjom punkowego charakteru. Na wybiegu królowały czarne kombinezony, sukienki z siatki, bombery w energetycznych kolorach i ombre futra. Zobaczyliśmy sukienki pokryte brokatem, żółto-czarną kratkę i kwiatowe naszywki.

Swój przekaz Donatella Versace umieściła na dodatkach. Na podszewkach, butach, czapkach i szalikach widniały napisy: „Jedność”, „Odwaga”, „Lojalność” i „Miłość”. „To wezwanie do zjednoczenia się i odnalezienia siły, która pochodzi z dobroci i nadziei” – czytamy w komunikacie prasowym marki.

Pokaz Versace należał do top modelek. Wzięły w nim udział m.in.: Anja Rubik,  Gigi i Bella Hadid oraz Kendall Jenner.

Donatella Versace, która zawsze solidaryzuje się z kobietami, po raz kolejny poświęciła im najwięcej uwagi. Kobiety są nie tylko odbiorcą kolekcji, lecz także jej główną inspiracją.

Versace jesień-zima 2017/2018 - GALERIA >>