Znaki zodiaku i uzależnienia. Nad czym warto popracować?

Baran

Dla Baranów życie toczy się za wolno. Często marzą o tym, by przyspieszyć daną chwilę i jedną stopą już znajdują się w przyszłości. Jako najmłodszy znak zodiaku mają w sobie dziecięcą niecierpliwość. Praca to sens ich egzystencji, toteż żeby działać na pełnych obrotach, od rana wspomagają się kubkiem kawy. I tak przez cały dzień. "Mała czarna" przyspiesza ich naturalnie szybkie tempo, ale też przyprawia o drżenie rąk. Zodiakalni rogacze bardzo łatwo się od niej uzależniają...a później zaczyna im doskwierać bezsenność. Może czas zamienić swój ulubiony napój na japońską matchę lub yerba mate? Te dwa napary też uwalniają energię, jednak w bardziej zrównoważonym tempie. 

Byk

Zodiakalny Baran nie ma w sobie ani krzty cierpliwości. Za to Byki posiadają jej aż za dużo! Rządzi nimi planeta Wenus, która czyni ten znak bardzo pobłażliwym. Osoby pod nim urodzone często pozwalają sobie na lenistwo. Oddają się wszystkiemu, co działa na zmysły, szczególnie poprzez dotyk, zapach i smak. Uzależniają się od dobrego jedzenia, bo to łatwo dostępny "narkotyk". Szczególnie jeśli mogą zamówić je do drzwi, za pomocą kilku stuknięć w ekran telefonu. Mają ogromny apetyt, więc dbają o to, by ich spiżarnia zawsze była pełna. Trzymają przekąski w każdym pomieszczeniu. Nawet gdy poświęcą czas na trening, szybko zajadają spalone kalorie. 

Bliźnięta

Media społecznościowe to dla Bliźniąt odskocznia od problemów emocjonalnych i teraźniejszości. Potrzebują ciągłej komunikacji, która wygodnie odbywa się online. Od wysoce intelektualnych rozmów wolą luźną wymianę zdań. Potrafią żonglować tematami i zazwyczaj prowadzą kilka czatów naraz. Szybko uzależniają się od Instagrama oraz interakcji zachodzących na Facebooku. Są również bardzo wrażliwe na obraz, więc godzinami scrollują swój feed w poszukiwaniu nowych inspiracji. Aż strach pomyśleć, co się stanie, jeśli ktoś odetnie Bliźniętom internet. Same powinny to zrobić dla detoksu. Książki równie dobrze stymulują ich umysł. 

Rak

Zodiakalne Raki to urodzeni hipochondrycy. Bywają bardzo emocjonalne i, jak każdy znak wodny, w momencie zagrożenia wycofują się ze swojego otoczenia. Ukrywają się w domu niezależnie od panującej kwarantanny. To ich strefa komfortu jak dla kraba szczelina w ziemi. Są mało odporne na ból, nerwy i stres. Aby je przytłumić, chętnie sięgają po leki na receptę. Niestety, te stają się uzależnieniem. Raki wybierają drogę na skróty, zamiast skutecznie zająć się problemem. Powinny zacząć leczyć się holistycznie i odstawić wszystkie, syntetyczne środki. Dzięki temu lekomania przestanie im zagrażać. 

Znaki zodiaku, które najgorzej przechodzą rozstanie >>

 

Lew

Lwy potrafią być bardzo materialistyczne. Zakupoholizm staje się ich lekarstwem na nudę lub stres. Krótko cieszą się wypłatą na swoim koncie. Kiedy karta kredytowa pójdzie w ruch, przysparzają sobie problemy finansowe. Kupują rzeczy w nadmiarze i z wyższej półki, by później pławić się w swoim luksusie. Przyciągają obfitość, a posiadanie sprawia im wielką radość. Mają też skłonności do hazardu. Lubią igrać z losem, szczególnie gdy towarzyszy temu rozrywkowa atmosfera. Są urodzonymi zwycięzcami, więc jeśli kiedykolwiek pojawią się w Las Vegas (czy nawet w najbliższym kasynie), dadzą się wciągnąć w grę o wielkie pieniądze.

Panna

Panny mają świra na punkcie ćwiczeń. Robią treningi więcej niż raz dziennie. Wierzą, że tylko dyscyplina i ciężka praca są sposobem na sukces, toteż w sporcie dają z siebie wszystko. Nie mają problemu ze wstawaniem przed wschodem Słońca, żeby od rana spalać kalorie. Lubią testować maszyny do ćwiczeń oraz działanie różnych treningów. Do tego rygorystycznie przestrzegają swojej diety. Szybko dostrzegają efekty w lustrze. Uzależnienie od aktywności fizycznej podnosi samoocenę Panien. Sprawia, że czują się lepsze od innych. W tej dziedzinie nie znają umiaru. Często narażają się na kontuzje. 

Waga

Waga kojarzy się z harmonią, jednak gdy w jej życiu brakuje miłości, szala przestaje być zrównoważona. Ten znak zodiaku ma silne poczucie sprawiedliwości, której oczekuje od całego świata. Kiedy sprawy Wag nie idą zgodnie z planem, szykują odwet na innych. Łzami wzbudzają  poczucie winy. Nie wiedzą, że problem leży w nich samych. Nie czują się kompletne w pojedynkę, bez kogoś, kto mógłby je "zrównoważyć". Są uzależnione od miłości, bo nieustannie szukają partnera na dobre i na złe. Traktują drugą osobę jak schron na czas apokalipsy. Ich oczekiwania są nierealistycznie. Wagi powinny odnaleźć poczucie bezpieczeństwa w swojej osobie. Niezależność to ich klucz do szczęścia.  

Skorpion

Skorpiony są uzależnione od seksu. Ich apetyt na łóżkowe igraszki jest silniejszy niż u innych znaków zodiaku. Mają niepohamowany temperament, który czyni je wspaniałymi kochankami. Lubią znęcać się nad swoją "ofiarą" właśnie poprzez uciechy fizyczne. Wiele kobiet spod tego znaku mogłoby zostać nimfomankami, gdyby nie fakt, że poza dobrym seksem cenią sobie również samotność. Tylko wybrańcy mają dostęp do ich komnaty tajemnic. Z nimi pozwalają sobie na wszystko. Skorpiony często stosują miłosny sabotaż. Celowo unikają interakcji z kochankiem. Wmawiają sobie, że życie samemu pomaga im kontrolować emocje. 

Dieta według znaku zodiaku - co kochasz jeść? >>

 

Strzelec

Strzelcem rządzi Jowisz, który obdarza ten znak szczęściem i niekończącymi się darami losu. Zodiakalni łowczy nieustannie poszukują odpowiedzi na swoje zagadnienia związane ze światem. Wierzą, że sprzyja im dobra passa. Ich niezachwiany optymizm oraz pewność siebie sprawiają, że lubią podejmować ryzyko. Potrafią popaść w uzależnienie od hazardu i alkoholu. Picie jeszcze bardziej otwiera głośną, towarzyską naturę Strzelców. Wiele razy zdarza się, że wyjście na imprezę kończy się dla nich w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Nie potrafią też żyć bez podróży. Z łatwością wpadają w nałóg latania w różne strony świata, najczęściej jak mogą.

Koziorożec

Koziorożce przejmują się swoją reputacją. Walczą o wysoką pozycję w społeczeństwie. Często za ich wspinaczką na szczyt stoi wieloletnia, ciężka praca. Utrzymanie pozycji wiąże się dla nich z nadużywaniem leków na receptę. W ten sposób nadal są wydajne i nie dają dojść do głosu swoim lękom. Wiele Koziorożców cierpi również na zaburzenia odżywiania. Za wszelką cenę chcą wyglądać dobrze, więc uzależniają się od drakońskich diet oraz szkodliwych nawyków żywieniowych. Wywierają na sobie ogromną presję związaną z opinią innych ludzi. Nie odróżniają wartości społeczeństwa od potrzeb swoje własnego "ja". 

Wodnik

Wodniki nie potrafią konfrontować się ze swoimi emocjami. Wolą po prostu je wyładować. Łatwo uzależniają się od gier wideo, dzięki którym uciekają w świat fantazji. W ten sposób angażują swój umysł gdzieś indziej. Są uzależnione od technologii i poświęcają jej za dużo czasu. Szkoda, bo alternatywnie mogłyby zacząć korzystać z medytacji. Mają w sobie naturalny dar do wejścia w stan skupienia, który pozwoli im "przenosić góry". Dzięki temu zjednoczą ciało z umysłem i staną się harmonijnym zen. 

Ryby

Ryby to, obok Raków, najbardziej wrażliwy znak zodiaku. Łatwo podejmują złe decyzje na podstawie swoich emocji. Potrafią płakać ze wzruszenia nad pięknem. Są empatyczne, więc często wpuszczają do swojego życia osoby, które na to nie zasługują. Szczególnie gdy popadną w alkoholizm. Substancje wyskokowe są dla nich ucieczką od problemów związanych z egzystencją. Mają skłonności do picia za dużo i użalania się nad sobą. Na szczęście to urodzone stare dusze, które szybko podnoszą się z psychicznych dołków. Potrafią odstawić używki na dobre i dostroić się do swojej duszy. Wystarczy, że stworzą sobie zdrowe otoczenie, wolne od toksycznych osobowości. 

Złe nawyki w związkach zapisane w gwiazdach >>