Przeglądanie najnowszych trendów często przypomina zaglądanie do szaf takich ikon stylu, jak Bianka Jagger czy Jane Birkin. Renesans przeżywają już nie tylko nawiązania do estetyki boho, garnitury i cekiny, ale także duże okulary czy ubrania, które wybierała na kort tenisowy aktorka Farah Fawcett. Jak bumerang powrócił ponadto kultowy zegarek Tissot Sideral, który dostępny jest teraz w salonach stacjonarnych W.KRUK oraz na wkruk.pl.

Kampania Tissot Sideral / Mat. prasowe

Kampania Tissot Sideral / Mat. prasowe

Tissot Sideral - podróż w czasie

Sięgająca 1961 roku historia tego zegarka jest niemal tak samo ciekawa, jak całe lata 70. Tissot Sideral nigdy nie był tylko czasomierzem. To symbol wolności ekspresji i przypadających na siódmą dekadę XX wieku przemian społecznych i kulturowych. Wprowadzony na rynek pod koniec lat 60. Tissot Sideral, zgodnie z promującymi go hasłami - „Odejdźmy od tradycyjnego stylu zegarka taty!”, „Młodzieżowy zegarek dla młodych”, „Awangardowa kolekcja dla współczesnego człowieka”, od początku niósł za sobą przesłanie. Jego nazwa (sideral - fr. gwiezdny) nawiązuje do znaczącego wydarzenia, którym było pierwsze w historii lądowanie człowieka na Księżycu (21 lipca 1969 roku).

W tamtych czasach Tissot Sideral był przełomowy pod każdym względem - począwszy od designu, a skończywszy na wykorzystanym do jego produkcji materiale. To pierwszy na świecie zegarek, którego koperta została wykonana z włókna szklanego, surowca na szeroką skalę wykorzystywanego w przemyśle high-tech. Dzięki temu, że tworzywo to waży cztery razy mniej niż stal, a do tego jest odporne na zarysowania i zmiany temperatury, Tissot Sideral wyróżniał się lekką i jednocześnie solidną konstrukcją. W niczym nie przypominał innych zegarków.

Unikalny projekt o czystych i prostych liniach szybko stał się prawdziwym obiektem pożądania. Jego popularność skutecznie umocniła pozycję marki i doprowadziła do powiększenia się jej rodziny o kultowy model Tissot Sideral S, który teraz dostępny jest w uwspółcześnionej odsłonie.

Kampania Tissot Sideral / Mat. prasowe

Kampania Tissot Sideral / Mat. prasowe

Zainspirowany przeszłością, wyprzedzający przyszłość

Tissot Sideral idzie z duchem czasu, ale zachowuje przy tym swój niepowtarzalny charakter. Podobnie jak oryginał, zinterpretowany na nowo zegarek został wyposażony w innowacyjne, charakterystyczne dla tej kolekcji, zapięcie na dwa piny. Marka nie zrezygnowała także ze słynnego gumowego paska z wytłoczonymi otworami, który szybko pokochano za jego lekkość i elastyczność. Pasek ten można na dodatek w łatwy sposób wymieniać (i nie potrzeba do tego narzędzi), aby np. dopasować zegarek do stylizacji i/lub okazji. Nowa kolekcja składa się z trzech kolorów - żółtego, czerwonego, niebieskiego, a już niedługo w sprzedaży będą trzy kolejne (zielony, pomarańczowy i czarny). Jest więc w czym wybierać.

Nowa odsłona kultowego zegarka Tissot Sideral / Mat. prasowe

Tissot Sideral ma szansę podbić serca nie tylko trendsetterów i każdego, kto chce wprowadzić do swojej garderoby odrobiny ducha vintage, ale także wszystkich tych, którzy kochają aktywny tryb życia. Model ten ma wszystkie cechy solidnego zegarka na każdą okoliczność: automatyczny mechanizm, wodoodporność (do 300 m) i wytrzymałość (to zasługa koperty z kutego włókna węglowego). Obracający się w jednym kierunku bezel wyposażono w specjalną podziałkę dla nurków i żeglarzy. Natomiast znajdujący się na kolorowej tarczy licznik regatowy subtelnie nawiązuje do estetyki lat 70.

Kampania Tissot Sideral / Mat. prasowe

Kampania Tissot Sideral / Mat. prasowe

Nie ulega wątpliwości, że Tissot Sideral jest praktycznym akcesorium i stylowym dodatkiem w jednym. Przyciąga wzrok odważnymi kolorami i sportową elegancją. Pozwala wyrazić siebie i swoją indywidualność. Tissot, legendarny producent zegarków, stworzył małe dzieło sztuki, celebrując w ten sposób swoje dziedzictwo. 

 

A skoro mowa o powrocie do korzeni, zrealizowane na potrzeby premiery kolekcji zdjęcia nie mogły powstać gdzie indziej, niż w Le Locle - malowniczym szwajcarskim miasteczku, w którym narodziła się marka Tissot. Hipnotyzujący film zatytułowany „Enjoy Every Hour” podkreśla znaczenie czasu spędzonego w gronie bliskich i czerpania radości z każdej chwili. Ukazuje tęsknotę za kolorowymi latami 70. I bierze z nich wszystko - urokliwe kadry w stylu retro, charakterystyczne nasycenie barw, optymistyczną ścieżkę dźwiękową. 

Zegarki Tissot Sideral dostępne są w salonach stacjonarnych W.KRUK oraz na wkruk.pl.