Kosmetyki Jacquemus już niedługo?

Pokazy Jacquemusa zachwycają regularnie: krytycy mody, influencerki, redaktorki i stylistki rozpływają się nad estetyką, którą francuski projektant wprowadził na salony. To dzięki niemu pokochano torebki z wersji mikro, które nie mieszczą nawet telefonu, przeskalowane amarantowe marynarki, sukienki z wiązaniami w kolorach kawy z mlekiem i króciutkie kardigany zapinane na jeden guzik. Równolegle Francuz przekonał nas do swojego autorskiego podejścia do designu i kuchni - otworzył knajpy, do których regularnie zaglądają tłumy, a ich wystrój rozlał się na pół Instagrama. Teraz Jacquemus planuje podbić rynek beauty. 

Jacquemus otworzył własną kwiaciarnię w Paryżu. Projektant sprzedaje kwiaty owinięte w materiały poprzednich kolekcji>>

Fanki jego projektów nie kryją radości: w końcu Jacquemus girls przyciągają na pokazach nie tylko genialnym ubiorem, ale też bardzo subtelnym i dziewczęcych makijażem rodem z wakacji na Prowansji. A w naszej wyobraźni pachną polną lawendą.

Co konkretnie szykuje projektant? Póki co o planach wiadomo niewiele, ale pierwsze informacje pojawiły się już na branżowym serwisie WWD.com. Okazuje się, że podjął on współpracę z hiszpańską marką kosmetyczną PUIG (@puig_official), która specjalizuje się w perfumach. Projektant póki co nie odniósł się do tych doniesień, chociaż branżowe media już się z nim kontaktowały pytając o bardziej szczegółowe informacje. Cóż, pozostaje nam tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji i pierwsze zapowiedzi produktów beauty pod szyldem Jacquemus. Projekt ma prawdopodobnie wejść na rynek już w 2022 roku. Zapiszcie w kalendarzu!

Jacquemus "powiedział tak". Projektant podzielił się prywatnymi zdjęciami na Instagramie. Kim jest wybranek Francuza?>>