Wpływ Gen Z na trendy urodowe

Duży wpływ, również na urodę ma generacja Z, czyli ludzie urodzeni po 1996 roku. Jak podaje amerykański Pew Research Centre, "zoomerzy" są jeszcze bardziej otwarci niż pokolenie millenialsów na różnorodność, wyrażanie siebie i szacunek do drugiego człowieka. Wpływ ich poglądów można było zauważyć również na ulicach Paryża.

Minimalizm i naturalność

Kobiety ochoczo lansowały minimalizm. Delikatne makijaże, czasem jedynie podkreślenie oczu lub ust. Odchodzi się od mocnego konturowania i optycznego powiększania ust pomadkami i kredkami na rzecz autentyczności. Najczęściej spotykane były karmelowe i cieliste cienie do powiek, a także dopasowane do karnacji szminki.

Wielokrotnie zauważyłyśmy rozpuszczone włosy, w luźnym ułożeniu, wręcz naturalnym – jakby kobiety dopiero co wyszły z mieszkania, przeczesawszy jedynie pasma. Niektóre postanowiły spiąć włosy w luźne koki, inne w kucyk - czasem z dodatkiem kokardki wokół upięcia. Jeszcze inne, niczym dziewczyny ze słynnego serialu „Plotkara” dodały proste opaski na głowę.

Lata 2000 wciąż inspirują

Autentyczność jednak każdy rozumie inaczej – ludzie są różni i przez makijaż i strój chcą się wyrazić. Ten ruch i potrzebę demonstrowania swojej osobowości zaobserwowaliśmy również w wykorzystywaniu trendów z lat 2000. Influenserzy z chęcią wykorzystali je w makijażu i w stylizacji włosów.

Niektórzy błyszczącymi dodatkami rozjaśniali minimalistyczne makijaże lub do „make-up no make-up” dodawali ozdoby w postaci kokardek. Mogliśmy zauważyć kilka osób z bardzo cienkimi brwiami lub okularami Y2K, które kiedyś były bardzo charakterystyczne dla Paris Hilton.

Wielu gości Paris Fashion Week podkreśliło naturalność swoich włosów. Nie tworzyli idealnie ułożonych loków, fal czy prostych pasm, bez odstających kosmyków, czy baby hair. Zostawili to i dodali spinki, również małe, które utrzymywały drobne warkoczyki, czy dredy. Niektóre kobiety dodały do włosów drobne wstążki i kokardy, które, mimo, że często niewielkie, wyróżniały je.

Paryż zachwyca, a styl ludzi podczas fashion weeka na wiosnę-lato 2024 jeszcze bardziej. Sprawdź poniżej wybór redakcji i zaczerpnij inspiracji także dla siebie