Urban Outfitters w Polsce: data otwarta

Do niedawna zakupy w Urban Outfitters mogliśmy zrobić - jeszcze przez pandemią - w Londynie, Berlinie czy Amsterdamie. Do sklepu zaglądaliśmy po świetne ubrania, także znanych marek z FIla, The North Face, Tommy Hilfiger i adidas Originals na czele, dodatki do domu, książki, kosmetyki (można tu wymienić chociażby Mario Badescu, Nudestix, ohii, Benefit) oraz, nie inaczej, płyty winylowe i designerskie wersje gramofonów Crosley. 

Ta bluzka z popularnej sieciówki jest hitem sezonu. Podobną nosiła w latach 60. Jane Birkin>>

W maju zeszłego roku pojawiła się informacja, że do miast, w których znajduje się popularny sklep, dołączy Warszawa. Sklep ma otworzyć się w Elektrowni Powiśle i będzie miał wielkość ponad 900 m kw. na dwóch poziomach. "To niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie dla polskiego rynku fashion i wielka satysfakcja dla nas, że Urban Outfitters – marka, na którą od wielu lat czekają polscy klienci, otworzy swój pierwszy, flagowy sklep w Europie Centralnej właśnie w Elektrowni Powiśle. Bez wątpienia charakter naszego projektu – jego lokalizacja, unikatowy design, a także historia i klimat samego miejsca, idealnie pasują do charakteru marki Urban Outfitters, która słynie z ciekawych aranżacji swoich sklepów i wyjątkowej atmosfery, jaka w nich panuje" – komentował przy okazji ogłoszenia tych wieści Dariusz Domański, Associate Partner, Development and Leasing Director, White Star Real Estate. 

Kiedy otworzy się Urban Outfitters Polska? Z powodu pandemii na start trzeba było trochę poczekać, jednak teraz wreszcie udało nam się poznać datę otwarcia amerykańskiej sieciówki w Polsce. 

Jak się okazuje - sklep otworzy swoje drzwi już w przyszłym tygodniu, dokładnie 20 maja. Będzie można w nim zrobić zakupy stacjonarnie między 10:00 a 22:00 (poniedziałek-sobota) oraz 10:00 a 21:00 (w niedziele handlowe) z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, takich jak maseczki, rękawiczki, odstęp 2 metrów i ograniczona liczba osób w środku.

Ania Kuczyńska zamyka swój butik i całkowicie przenosi markę w przestrzeń online>>

Pierwszy Urban Outfitters powstał prawie 50 lat temu w Filadelfii jako miejsce spotkań studentów. Z czasem sieć tak się rozwinęła, że dorobiła się rozpoznawalnej marki na całym świecie. Dziś nie tylko uwielbiają ją gwiazdy, influencerzy oraz redaktorki mody, ale też branża kreatywna ceni za niecodzienne podejście do promocji nowych kolekcji.