Uwielbiamy Urban Outfitters za świetne ciuchy (także tych od znanych marek typu adidas Originals, Tommy Hilfiger, Fila, The North Face, Nike, Calvin Klein) i akcesoria, dodatki do domu, książki, kosmetyki (Mario Badescu, ohii, Benefit, Anastasia Beverly Hills, bh cosmetics, Nudestix), czy płyty winylowe. Do tej pory zakupy w Urban Outfitters musieliśmy robić w Londynie, Amsterdamie, czy Berlinie. W końcu doczekaliśmy się pierwszego sklepu UO w Polsce. Po Monki, Weekeday i Primark to kolejny brand debiutujący w tym roku w naszym kraju. 

Urban Outfitters w Polsce! Wiemy, gdzie pojawi się pierwszy sklep marki

Polski sklep Urban Outfitters zostanie otwarty w Warszawie. Chodzi o zupełnie nową lokalizację, a mianowicie o Elektrownię Powiśle - "miejsce łączące ponad 100-letnią historię z nowoczesnością i postindustrialnym designem". Pierwszy Urban Outfitters powstał niecałe 50 lat temu w Filadelfii, jako miejsce spotkań studentów. "Sieć sklepów obejmuje obecnie ponad 200 lokalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy Zachodniej" - możemy przeczytać w informacji prasowej. Warszawski sklep będzie liczył sobie prawie 900 m kw. na dwóch poziomach. 

"To niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie dla polskiego rynku fashion i wielka satysfakcja dla nas, że Urban Outfitters – marka, na którą od wielu lat czekają polscy klienci, otworzy swój pierwszy, flagowy sklep w Europie Centralnej właśnie w Elektrowni Powiśle. Bez wątpienia charakter naszego projektu jego lokalizacja, unikatowy design, a także historia i klimat samego miejsca, idealnie pasują do charakteru marki Urban Outfitters, która słynie z ciekawych aranżacji swoich sklepów i wyjątkowej atmosfery, jaka w nich panuje." – komentuje Dariusz Domański, Associate Partner, Development and Leasing Director, White Star Real Estate.

W Elektrowni Powiśle, oprócz Urban Outfitters znajdziemy również sklepy takich marek jak Weekday, COS, Marc O’Polo Denim, Elementy Wear czy Warsaw Concept Store.

Czytaj też: Urban Outfitters już niedługo Polsce. Oto 10 rzeczy, które już byśmy chciały mieć z kolekcji amerykańskiej marki >>>