Kobiety w rodzinie królewskiej stronią od ekstrawaganckiego manicure. Podobnie jak w dziedzinie ubioru czy makeupu, są wierne powściągliwej elegancji. Wbrew krążącym pogłoskom, ich wybór wcale nie jest podyktowany zasadami dworskiej etykiety. Jasno dał to do zrozumienia królewski korespondent Omid Scoobie: „Nie ma protokołu, który zabraniałby noszenia ciemnego lakieru do paznokci. Wystarczy, że będzie on wyglądał stosownie do okazji” – tłumaczył Brytyjczyk w 2018 roku, tuż po tym, gdy Meghan Markle wystąpiła w czarnym manicure na gali The British Fashion Awards. Mimo to Kate Middleton nigdy nie została przyłapana w ciemnym manicure, podobnie jak królowa Elżbieta II. Obie miały za to słabość do lakieru w odcieniu nude amerykańskiej marki Essie.

Ulubiony lakier do paznokci księżnej Kate i królowej Elżbiety II

Marka lakierów założona przez Essie Weingarten powstała w 1981 roku. Jej produkty bardzo szybko wkradły się w łaski amerykańskich elit i gwiazd show-biznesu – mimo, że wcale nie uchodziły za luksusowe ani drogie. O ich sukcesie na pewno zdecydowały szeroka paleta kolorów, trwałość i nieskazitelne wykończenie, które pozwalało osiągnąć efekt jak z salonu. Osiem lat po rynkowym debiucie do siedziby marki przyszedł list od samej fryzjerki Elżbiety II. Poprosiła w nim ona o przysłanie odcienia Ballet Slipers – jedynego lakieru, jaki nosiła królowa brytyjska. Od tego czasu produkt stał się globalnym bestsellerem i dziś można kupić go także w Polsce.

Lakier Essie w kolorze Ballet Slipers to klasyczny, lekko transparentny nude z różowym podtonem. Za jego pomocą można wykreować minimalistyczny, elegancki manicure, który będzie pasował zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje. Marina Sandoval, która była odpowiedzialna za manicure Kate Middleton w dniu jej ślubu z księciem Williamem ujawniła, że na tę szczególną okazję pomalowała paznokcie księżnej lakierem Ballet Slipers zmieszanym z Bourjois w odcieniu Rose Lounge. „Kate była zachwycona efektem, uznała manicure był piękny i elegancki” – zdradziła Sandoval w rozmowie z Woman & Home.

Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że księżna Walii pozostała wierna kultowemu lakierowi i nosi go do dziś. Choć na większości oficjalnych eventów pokazuje się w naturalnych paznokciach, od czasu do czasu sięga po lakiery Essie. Niektóre źródła podają, że obok Ballet Slipers, lubi odcień Allure, czyli kolor zbliżony do kości słoniowej. Lakier ten można kupić na Zalando.

Getty Images