Kiedy w 1925 roku firma Superga wypuściła na rynek swój kultowy model 2750 prawdopodobnie nie spodziewała się jak dużym zainteresowaniem wciąż cieszyć się on będzie (on sam i wiele jego wariacji na jego temat) po 95 latach. Charakterystyczne płócienne tenisówki na gumowej podeszwie pokochały gwiazdy, stylistki i dziennikarki mody. Marka ma na swoim koncie ma współpracę z takimi nazwiskami jak Mary-Kate i Ashley Olsen (w 2012 roku dziewczyny zaangażowane zostały w roli dyrektorów kreatywnych tworzonej wtedy kolekcji kapsułowej), Rita Ora, Suki Waterhouse, czy Alexa Chung. Buty Superga noszą też Emma Watson, Kate Middleton i Kasia Tusk, która pokazała je w swoim najnowszym poście z cyklu „Look od the day”. 

Kasia Tusk w tenisówkach Superga / makelifeeasier.pl

Najsłynniejsza polska minimalistka z trójmiasta opublikowała zdjęcia w bardzo dziewczęcej stylizacji z białymi tenisówkami w roli głównej. Połączyła je z krótką hiszpanką obsypaną drobną łączką (to model z oferty autorskiej marki blogerki MLE Collection), oversize'ową kurtką jeansową z metką H&M oraz płócienną torbą od Assembly Label. Dzięki temu wpisowi odkryłyśmy sezonowe przeceny na platformie Eobuwie.pl. Najpopularniejsze tenisówki świata kupicie teraz z 22% rabatem. 

Moda nieustannie zatacza kręgi. Coś, co jeszcze do niedawna temu uważaliśmy za szczyt stylizacyjnej tandety albo przynajmniej za banał i nudę, teraz może funkcjonować jako najbardziej pożądany motyw sezonu lub ponadczasowy klasyk o reputacji nie do podważenia. Na przestrzeni ostatnich lat takim podpatrzonym w przeszłości klasykiem niewątpliwie stały się białe sneakersy. W aktualnej ofercie znanych marek znajdziecie więc wiele alternatyw dla tenisówek Superga. Oto kilka  z nich: