Jej gust książkowy jest spójny z tym, co lubi w modzie. Czyli eklektyzm. Na półkach jej stylowego paryskiego apartamentu, w którym mieszka ze swoim mężem, projektantem akcesoriów Jérôme’em Dreyfussem, znajdziecie wszystko. – Zachwyca mnie odkrywanie światów innych od mojego. I tego, jak różne są ludzkie emocje, jak bardzo jesteśmy od siebie różni – opowiada. – Czytam w swoim domku w Fontainebleau, leżąc na trawie. Niedaleko płynie rzeka, można się poczuć jak impresjonista malujący obraz. A oto książki, do których wraca od lat.

DZIECI PÓŁNOCY
Salman Rushdie
Rushdiego czyta się między słowami, co bardzo lubię. Wydaje się, że to opowieść o dzieciach, a tak naprawdę okazuje się, że autor demaskuje mechanizmy polityki.

OBSERVATIONS
z fotografiami Richarda Avedona i tekstem Trumana Capote Prace Richarda Avedona mają wiele wspólnego z moimi. Jest w nich nowoczesność z odrobiną rock and rolla, są etniczne, kolorowe i dobrze wykończone.

HRABIA MONTE CHRISTO
Aleksander Dumas
Niezwykle ekscytująca powieść, zawsze czytając ją, przenoszę się w inny wymiar. Niedawno znowu ją czytałam i złapałam się na tym, że nie mogę się doczekać, żeby wrócić do domu i czytać dalej.

KAFKA NAD MORZEM
Haruki Murakami
Jego niekonwencjonalny styl przenosi mnie w inny wymiar, w rzeczywistość snu. Nie wiem, skąd on bierze te wszystkie pomysły.
STRAPIENIA ZOSI
Comtesse de Ségur
Czytałam tę książkę, mając osiem lub dziewięć lat. To opowieść o zbuntowanej dziewczynce, która robi mnóstwo bzdur. Przypominała mi mnie samą. To było pocieszające, że nie tylko ja ładuję się w kłopoty!

DIANA VREELAND:
THE EYE HAS TO TRAVEL
Lisa Immordino Vreeland
Totalnie wielbię Vreeland. Była w awangardzie, wyprzedzała nowoczesność. Jej estetyka miała na mnie wielki wpływ.

MODERNISM REDISCOVERED
Julius Shulman
Jestem fanką designu z lat 50. i 60. Projektanci wnętrz
z tamtych lat mieli na uwadze komfort odbiorców. To jest mi bliskie: robić prawdziwe rzeczy dla prawdziwych ludzi.