Choć spojrzenie na tę uroczystość oczami scenarzystów „The Crown” byłoby niewątpliwie wielką ucztą, prawdopodobnie nie doczekamy tego wydarzenia w serialu. Jak donoszą rozmaite źródła, szósty (i ostatni – jeśli wierzyć w zapewnienia twórców) sezon produkcji nie sięgnie dalej niż do 2005 roku i prawdopodobnie zakończy się ślubem księcia Karola z Camillą Parker Bowles. Wskazuje na to zaangażowanie początkującej aktorki Meg Bellamy do roli młodej Kate Middleton (warto przypomnieć, że z księciem Williamem poznali się w 2001 roku). Wynika z tego, że postać księcia Harry’ego zobaczymy w jego nastoletnich latach – i takie też kryterium wiekowe ustalili organizatorzy castingu.

Casting do roli księcia Harry’ego – jakie wymagania stawiają twórcy?

Książę Harry w 2003 roku / Getty Images

Jak donosi serwis Pagesix.com, twórcy poszukują „niezwykłego młodego aktora”, który będzie wykazywał „silne podobieństwo fizyczne” do księcia Sussexu. Widełki wiekowe zostały ustalone na 16-20 lat. Co ciekawe, od kandydata nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie aktorskie – liczy się przede wszystkim wygląd odpowiadający aparycji nastoletniego Henryka. Chętni do udziału w castingu powinni przysłać zdjęcia oraz nagranie wideo, na którym opowiedzą o swoich pasjach oraz pokażą sposób, w jaki się poruszają. Deadline na przysyłanie zgłoszeń został ustalony na 14 października.

5. i 6. sezon „The Crown” – kogo zobaczymy w obsadzie?

Ponieważ piąty sezon hitowej produkcji Netflixa został już w całości ukończony, znamy aktorów, którzy wcielą się w rolę członków rodziny królewskiej w latach 90. W rolę królowej Elżbiety II wcieli się Imelda Staunton, a jej męża, księcia Filipa zagra Jonathan Pryce. Siostrę królowej w jej schyłku życia, Małgorzatę, sportretuje Lesley Manville. Rola księżnej Diany przypadnie w udziale Elizabeth Debicki, a Karola zagra Dominic West. Aktorka Olivia Williams będzie z kolei nową Camillą Parker Bowles. Pojawi się też postać Dodiego Al-Fayeda, ostatniego partnera Diany, który zginął razem z nią w tragicznym wypadku w Paryżu w 1997 roku – wcieli się w niego Khalid Abdalla. W piątej serii zobaczymy także młodego księcia Williama i Harry’ego, których zagrają początkujący aktorzy – syn Dominica Westa Senan oraz Teddy Hawley i Will Powell (aktorzy będą odgrywać rolę księcia Harry'ego w różnym wieku).