Od premiery "Przyjaciół" minęło ćwierć wieku. W ciągu 25 lat społeczeństwo się zmieniło, ale uwielbienie dla kultowej produkcji pozostało niezmienne. Dziś "Przyjaciół" odkrywa nowe pokolenie, które  zauważa zmiany i głośno je komentuje. Kilka dni temu w specjalnym odcinku programu CNN "History of the Sitcom", podczas rozmowy o sukcesie serialu brak różnorodności rasowej wśród obsady znalazł się na pierwszym planie. Jak producentka skomentowała zarzuty?

Phoebe z serialu "Przyjaciele" była brunetką? Ta fryzura Lisy Kudrow rozgrzała Instagram >>>

Twórcy "Przyjaciół" oskarżeni o brak rasowej różnorodności. Marta Kauffman, producentka serialu skomentowała zarzuty

W jednym z odcinków "History of the Sitcom" na antenie CNN rozgorzała dyskusja związana z brakiem różnorodności rasowej w serialu. Temat został zapoczątkowany przez aktorkę, Sheryl Lee Ralph, która przyznala, że ​​nigdy nie oglądała "Przyjaciół", ponieważ w ciągu sześciu sezonów nie pojawiła się w obsadzie żadna postać o innym kolorze skóry niż biały".

Marta Kauffman, współtwórczyni i producentka wykonawcza "Friends", pojawiła się w programie specjalnym NBC i skomentowała zarzuty.

"To był do pewnego stopnia wytwór czasu i mojej własnej ignorancji” – powiedziała Kauffman.

"Były seriale dla czarnych i seriale dla białych. Nie było zbyt wielu produkcji z osobami różnych ras w obsadzie. Żałuję, że nie wiedziałam wtedy tego, co wiem dzisiaj, bo podjęłabym zupełnie inne decyzje. Zawsze wspierałam osoby różnych ras w naszej firmie, ale nie zrobiłam wystarczająco dużo". – dodała.

"Przyjaciele": aktorzy zdradzili wielki sekret. Czy Rachel i Ross naprawdę mieli romans poza planem? >>>

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz kiedy scenarzystka oraz producent komentują "problem" białej obsady. W ubiegłym roku podczas panelu na ATX TV Festival również poruszano temat braku różnorodności. 

„Żałuję, że nie wiedziałam wtedy tego, co wiedziałam dzisiaj, podjęłabym zupełnie inne decyzje” – powiedziała. „Zawsze zachęcaliśmy w naszej firmie ludzi zróżnicowanych, ale nie zrobiłem wystarczająco dużo. (...) Teraz mogę myśleć tylko o tym, co mogę zrobić inaczej. Jak poprowadzić serial w nowy sposób? To jest coś, co chciałabym wiedzieć, odkąd zaczęłam pracować jako showrunner, aż do zeszłego roku włącznie". - podsumowała producentka.

Kultowe stylizacje z serialu "Przyjaciele": 7 najlepszych, które do tej pory mamy zapisane na Pintereście >>>