Gwiazda z największą liczbą fanów na instagramie (i najchętniej "lajkowanymi" zdjęciami), ambasadorka Coach (przeczytasz o tym tutaj >>), artystka, która sprzedała blisko 7 milionów płyt i 22 miliony singli na całym świecie - o Selenie Gomez cały czas jest głośno. Choć gwiazda w połowie ubiegłego roku zawiesiła swoją karierę ze względu na problemy emocjonalne. Po kilku miesiącach wróciła do show-biznesu i jest silniejsza niż kiedykolwiek. Podczas listopadowej gali American Music Awards Amerykanka w swoim przejmującym przemówieniu odniosła się do swojej sytuacji (zobacz tutaj >>). Na dodatek, pod koniec roku okazało się, że Selena spotyka się z wokalistą The Weeknd, byłym chłopakiem Belli Hadid (modelka kolegowała się z piosenkarką, po tej informacji przestała ją obserwować na insta). Teraz możemy przekazać wam, że Selena Gomez jest też producentką serialu "Trzynaście powodów" ("13 reasons Why").

Produkcja oparta jest na książce o tym samym tytule autorstwa Jay'a Ashera. Opowiada historię Claya Jensena. Chłopak po powrocie ze szkoły znajduje pod drzwiami domu pewną paczkę, w której znajdują się kasety nagrane przez Hannah, koleżankę z klasy. Dziewczyna dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Nagrania zawierają trzynaście powodów, które popchnęły ją do tego kroku. Clay jest jednym z nich... W "Trzynastu powodach" zagrali: Dylan Minnette, Katherine Langford, Kate Walsh, Brain D'Arcy James, Derek Luke, Brandon Flynn, Justin Prentice, Alisha Boe, Christian Navarro i Tommy Dorfma. Za reżyserię odpowiedzialny jest Tom McCarthy ("Spotlight"), a scenariusz to dzieło laureata nagrody Pulitzera, Briana Yorkeya. Składający się z 13 odcinków serial pojawi się na platformie Netflix już 31 marca.

Dlaczego Selena Gomez zaangażowała się w "Trzynaście powodów"? Namówiła ją do tego mama, która znalazła tę powieść w 2009 roku. Motywacją do wejścia w ten projekt były też ostatnie doświadczenia Gomez. Celebrytka podzieliła się tym wyznaniem na swoim instagriamie:

Zobacz zwiastun do serialu "Trzynaście powodów", który produkuje Selena Gomez:

Plakat do serialu "Trzynaście powodów"