Trawa pszeniczna - 10 właściwości

Unikasz produktów pszenicznych w swojej diecie? Zmień tą zasadę dla jednego składnika! W końcu trawa pszeniczna to najlepszy eliksir oczyszczający pochodzących prosto z natury. Roślina ta nie posiada glutenu, ponieważ hodowana jest metodą kiełkowania - alergicy bez obaw stosują ten super food w swojej diecie. Można dodawać ją do dań na wiele sposobów, zarówno świeżo ściętą (do koktajli, czy sałatek) jak i sproszkowaną (posypując nią posiłek lub mieszając z wodą). Jej spożycie gwarantuje natychmiastowy zastrzyk energii, sprawdza się jako alternatywa dla kawy. Trawa pszeniczna w swoim składzie posiada złoża witamin A i C, aminokwasów oraz aż 70% chlorofilu! Chcesz mieć zdrowy, dobrze funkcjonujący organizm? Koniecznie poznaj jej właściwości!

Trawa pszeniczna - 10 właściwości:

1. Oczyszcza z toksyn

Zawarte w trawie pszenicznej składniki detoksykują organizm uwalniając go z nagromadzonych toksyn, metali ciężkich oraz substancji rakotwórczych (w wątrobie i we krwi).

2. Stymuluje tarczycę

Jej regulrne spożywanie (np. w postaci porannego szota - łyżki trawy pszenicznej wymieszanej z wodą) stymuluje tarczycę, co poprawia metabolizm i wpływa na szybsze odchudzanie

3. Obniża poziom cholesterolu

Trawa pszeniczna pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, stanie się więc szczególnie pomocna w menu, w którym przeważa tłuszcz. Rozszerza również naczynia krwionośne, dzięki czemu obniża ciśnienie krwi. Dodatkowo, dzięki niej lepiej przyswajamy witaminę C i cenne przeciwutleniacze. 

4. Buduje odporność w trakcie przeziębienia i grypy

Ten cenny składnik posiada więcej witaminy C niż pomarańcze i aż dwa razy więcej witaminy A niż marchewki. Warto więc w trakcie jesieni i zimy spożywać go każdego dnia, by uodpornić się na sezonowe wirusy. 

5. Naturalnie pobudza

Szot trawy pszenicznej to nie tylko dobra alternatywa dla kawy. Napój na jej bazie pobudza organizm również przed wysiłkiem, wzmacniając wytrzymałość w trakie treningu i dostarczając Ci energii na dłużej. 

6. Jest łatwa w suplementacji 

Trawa pszeniczna w połączeniu z wodą nie wszystkim może zasmakować za pierwszym razem. Najlepiej skomponować ją w koktajlu z owocami, lub dodawać do granoli z jogurtem, czy sałatek. Ten zielony specyfik można spożywać także w kapsułkach, albo w najprostszej formie - świeżo ściętą, jak kiełki (w takiej postaci przynosi najwięcej korzyści). Z powodzeniem możesz wyhodować ją w domu.