Torby worki – trendy wiosna lato 2014

Oprócz kopertówek, które pojawiły się licznie na pokazach na sezon wiosna-lato 2014 królują także torby worki. Tym razem nie tylko w klasycznej marynarskiej wersji (jak ubiegłego lata), ale także tej… wieczorowej. Włoski dom mody Moschino ozdobił je złotymi łańcuchami, a francuskie Chloé kłódkami. Zamiast zwykłego sznurka mamy też kolorowe apaszki (Concept Korea). Nawet worki z frędzlami występują w tym sezonie w wersji eleganckiej. Biała torba z metką Anya Hindmarch nadaje się bardziej do biura niż na plażę. Mikrotrend total white podchwyciła również Agnes B (zestawiła biel z kontrastową czernią) i wspomniane już wcześniej MoschinoEtro zapreznetowało torby worki przewiązane rzemykami, doskonale wpisujące się w styl etno.

Francuskie Lanvin potraktowało trend na torby worki bardzo dosłownie. Modelki na pokazie Albera Elbaza w dłoniach trzymały torebki, które przypominały ekskluzywne… worki na śmieci. Metaliczny błysk i łańcuch sprawiły, że mimo takiej formy (i skojarzeń) idealnie pasowały do wieczorowych kreacji. J.W. Anderson poszedł o krok dalej. Inspiracji szukał chyba rano, bo jego projekty toreb przypominają siatki na drugie śniadanie. Zgniecione torebki (na szczęście skórzane a nie papierowe) zamiast kanapki mogą pomieścić portfel, telefon i dokumenty. 

W tym sezonie łączymy torebki (tak, nosimy je po dwie). Ta zasada obowiązuje także w przypadku worków. Żeby nie było za „ciężko” najlepiej torbę worek zawieś na ramieniu, a do ręki weź kopertówkę, jak na pokazie u Plein.

Torby worki – trendy wiosna lato 2014 - zobacz zdjęcia >>

Tekst Agata Wojtczak