Każdy kto w dzieciństwie marzył o karierze lekarza, teraz może poczuć się jak Doktor Quinn. Bohaterka serialu nigdy nie rozstawała się ze swoim skórzanym kuferkiem w którym trzymała sfatygowany stetoskop, skalpel i buteleczki z jodyną. Skórzane torebki z uchwytami w stylu lekarskim to aktualnie jeden z najgorętszych trendów sezonu jesień-zima 2012/2013.

Za popularność doctor bags odpowiedzialni są oczywiście projektanci i luksusowe domy mody. Na wybiegach królowały tzw „jamniki”, czyli modele wyróżniające się przede wszystkim długością. Znalazły się one w kolekcji m.in. Alexandra Wanga, Lanvin i Prady

Filthy Magic, ok. 340złFilthy Magic

O wiele większym powodzeniem wśród klientek ze skromniejszym portfelem cieszą się modele torebek w rozmiarach XL. Ich właścicielki chwalą je za niewiarygodną pojemność, komfort noszenia i niezniszczalność. Wadą może być to, że rasowe doctor bags nie są przystosowane do noszenia ich na ramieniu. Noszone na pasku straciłyby swój urok i stałyby się zwyczajnym retro kuferkiem. W ofercie wielu sieciówek można jednak dostać torebki w klimacie doktorskim z odpinanym paskiem. Zdjęcia jednych i drugich oraz ich ceny znajdziecie w GALERII.