Filmowe zaręczyny: "Czas na miłość"

 

W naszym odczuciu - jedna z najbardziej romantycznych i intymnych scen zaręczyn w historii kina. Bohater, który może cofać się w czasie do dowolnej chwili swojego życia, aranżuje moment, który jest spełnieniem marzeń jego ukochanej. Mary podczas zaręczyn wyjawia, że zawsze pragnęła oświadczyn bez teatralnych czy przesadnych gestów i jest za to mu wdzięczna. Tim z kolei mówi ukochanej, że idzie wyłączyć radio, by tak naprawdę z ich salonu odprawić przygotowany już zespół jazzowy. Ta scena zawsze bawi i wzrusza.

7 pięknych sukienek, które założymy na kameralne letnie wesele. To najmodniejsze modele tego sezonu>>

Filmowe zaręczyny: "Poznaj mojego tatę"

 

Główny bohater filmu początkowo przygotowuje (niestety) nieudane oświadczyny. Wybranka jego serca w najważniejszym momencie niefortunnie odbiera telefon od siostry, która właśnie się zaręczyła i informuje, że jej narzeczony wcześniej o jej rękę poprosił ich ojca. Tak zaczyna się historia, pełna pechowych dla Grega zwrotów akcji, która szczęśliwie kończy się jednak zaręczynami. A pierścionek dla Pam przynosi w obróżce ukochany kot jej ojca, który wcześniej przysporzył Gregowi sporych kłopotów.

Filmowe zaręczyny: "Szkoła uczuć" 

 

Historia niepokornego Landona, który zmienia się pod wpływem uczucia do chorej na białaczkę szkolnej koleżanki Jamie, porusza od lat. Scena, w której bohater oświadcza się ukochanej podczas wspólnego oglądania gwiazd przez lunetę, stanowi jedną z najbardziej romantycznych, ale i najbardziej rozdzierających serce filmowych scen.

Filmowe zaręczyny: "Narzeczony mimo woli" 

 

Margaret (w tej roli Sandra Bullock) jest szefową z dość trudnym charakterem. Niedługo może zostać deportowana ze Stanów Zjednoczonych do Kanady i by uniknąć tego za wszelką cenę… szantażuje swojego asystenta i przekonuje go do małżeństwa. Pełna zabawnych perypetii historia, która kończy się nietypowymi zaręczynami. Andrew, który zdaje sobie sprawę, że naprawdę zakochał się w przełożonej, prosi ją o rękę w ich miejscu pracy - biurze pełnym ludzi.

5 pięknych sukienek z polską metką, które sprawdza się na upalne wesele w ogrodzie. Te modele są ponadczasowe>>

Filmowe zaręczyny: "Powiedz tak"

 

Pierwszym pretendentem do ręki wedding plannerki, granej przez Jennifer Lopez, jest Włoch Massimo. I to on przygotowuje niezwykle romantyczną scenę zaręczyn w tej kultowej już komedii romantycznej. Massimo prosi o rękę Mary wśród jej najbliższych, a pierścionek zaręczynowy umieszcza w domku dla lalek. Do ślubu tych dwojga jednak nie dochodzi, bo wedding plannera zakochana jest w Steviem (w tej roli Matthew McConaughey).

Filmowe zaręczyny: "To właśnie miłość" 

 

Czy jest ktoś, kto w trakcie Świąt Bożego Narodzenia nie ogląda "To właśnie miłość”? Ten świąteczny hit filmowy prezentuje też jedną z najbardziej wzruszających scen zaręczyn. Pisarz Jamie (w tej roli jak zwykle urzekający Colin Firth), nauczył się portugalskiego, by w języku ukochanej złożyć jej tę najważniejszą życiową propozycję. Aurelia przyjmuje zaręczyny… w języku angielskim, którego, jak się okazuje, również uczyła się z miłości do Jamiego. Cała scena jest przepełniona ciepłem, a komizmu dodają jej komentarze zgromadzonej w restauracji portugalskiej rodziny Aurelii.

Filmowe zaręczyny: "Igraszki losu" 

 

Te zaręczyny, podobnie jak w przypadku komedii "Powiedz tak", nie kończą się ślubem, ale musieliśmy umieścić je w zestawieniu. Główna bohaterka Sara (w tej roli Kate Beckinsale) wchodzi do domu pełnego świec i kwiatów. Czeka na nią wielki prezent, a po otwarciu okazuje się, że w każdym kolejnym otwieranym pudełku znajduje się kolejne - mniejsze. Przejęta bohaterka otwiera pudełka, aż do momentu, w którym… znajduje puste puzderko, bez pierścionka zaręczynowego. Trzyma go w ręku pojawiający się właśnie jej chłopak Lars .

Filmowe zaręczyny: "Kiedy Harry poznał Sally" 

 

Harry po wielu latach znajomości z Sally spostrzega, jak wielkim uczuciem ją darzy. I w końcu wyznaje Sally miłość podczas sylwestrowej zabawy. Z jego ust pada też zdanie, które wzruszyłoby każdą kobietę "Kiedy zdajesz sobie sprawę, że chcesz z kimś spędzić resztę swojego życia, to chcesz żeby ta reszta życia zaczęła się tak szybko, jak to możliwe".

Filmy na wieczór panieński. Top 10 komedii romantycznych, które warto obejrzeć z przyjaciółkami>>

Filmowe zaręczyny: "Mamma Mia"

 

Zaręczyny z natychmiastowym skutkiem! Sophie i Sky, para młoda gotowa do ceremonii, postanawiają oboje uciec sprzed ołtarza i przełożyć w czasie swój ślub. Wówczas Sam (Pierce Brosnan), jeden z potencjalnych ojców Sophie, oświadcza się Donnie (Meryl Streep) słowami z piosenki Abby: "I do, I do, I do, I do, I do".

Filmowe zaręczyny: "Licencja na miłość" 

 

Główny bohater Ben oświadcza się Sadie dwukrotnie. Pierwszy raz podczas obiadu z okazji... rocznicy ślubu jej rodziców. Scena jest bardzo niezręczna, szczególnie, że rodzina Sadie jest dość ekscentryczna. Po raz drugi, po wielu perypetiach zakończonych rozstaniem narzeczonych, Ben oświadcza się na plaży, która była destynacją ich podróży poślubnej. Na piasku pisze słowa jego przysięgi małżeńskiej i to tę scenę ten film kochamy zdecydowanie bardziej.