Jeśli jesteście fanami tego filmu, to ta wiadomość z pewnością was zainteresuje! Gwiazdy tego hitu z 2006 roku ostatnio udzieliły wywiadu dla magazynu Entertainment Weekly. Co ciekawe, pojawiły się w nim zaskakujące szczegóły, m.in. o castingu do roli Andy. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie innej aktorki niż Anne Hathaway, ale producenci mieli inny pomysł na tę postać.

To ona zamiast Anne Hathaway miała zagrać w filmie "Diabeł ubiera się u Prady"! Aktorka aż trzy razy odrzuciła tę rolę

Hathaway była dopiero dziewiątym wyborem studia produkcyjnego. Powtórzmy: dziewiątym!  Twórcy filmu "Diabeł ubiera się u Prady" wcześniej starali się o angaż takich gwiazd jak Scarlett Johansson, Natalie Portman, Kate Hudson, Kirsten Dunst czy Rachel McAdams. Ostatnia aktorka aż trzy razy odmówiła producentom tego projektu. "Studio było zdeterminowane, żeby ją mieć, ale ona była zdeterminowana w odmawianiu" - ujawnił reżyser David Frankel. 

Z drugiej strony, Anna Hathaway mocno walczyła o to, żeby otrzymać ten angaż i to przemówiło do filmowców. "Pamiętam, jak siedziała na mojej kanapie w moim biurze i wyjaśniała, dlaczego chce to zrobić, dlaczego musi zagrać tę rolę, i nawet robiła notatki do scenariusza na temat trzeciego aktu." - przyznała Elizabeth Gabler, była prezes Fox 2000. "Annie nigdy się nie poddawała. Nie przestawała prowadzić kampanii, dzwonić, weszła nawet do biura Carli Hacken [kierowniczki w Fox] i napisała w jej ogrodzie zen: 'Zatrudnij mnie'" - dodała.

W ten angaż włączyła się nawet Meryl Streep. Aktorka stwierdziła, że chce się spotkać z Hathaway, a to był moment, kiedy do kin trafiła "Tajemnice Brokeback Mountain". Po obejrzeniu scen z Anne i spotkaniu z młodszą aktorką zadzwoniła do Toma Rothmana z Fox i powiedziała: "Tak, ta dziewczyna jest świetna i myślę, że będzie nam się dobrze współpracowało."

"Pamiętam moment, w którym dowiedziałam się, że dostałam tę rolę. Biegałam po całym mieszkaniu krzycząc ze szczęścia. Akurat byli wtedy u mnie przyjaciele, więc pobiegłam do salonu i wykrzyczałam: "będę w filmie Diabeł ubiera się u Prady'"" - przyznała Anne Hathaway.

Przypomnijmy, "Diabeł ubiera się u Prady"  nakręcono w 2006 roku. Film otrzymał dwie nominacje do Oscarów (dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej i za kostiumy), trzy nominacje (w tym jedną wygraną dla Meryl Streep) do Złotych Globów, a także pięć nominacji do nagród BAFTA.