Bluzy i dresy już nie tylko w domu

Ostanie dwa lata przyzwyczaiły nas do wygody i swobody jaką daje praca zdalna. PRzed komputerem siadamy w piżamie albo miękkim dresowym komplecie. Teraz to zestaw już nie tylko zarezerwowany na sobotnie lenistwo. Jak @mariegilliot bluzę i miękkie, luźne spodnie nosimy do gładko upiętych włosów i kontrastującego dodatku - torebki na łańcuszku. Dresowy dół możesz też połączyć z wysokimi kozakami, swetrem i marynarką. To zestaw odpowiedni nawet do pracy w biurze.

Te ubrania są tak wygodne, że nie będziesz chciała zdejmować ich nawet na chwilę: przegląd nowych kolekcji w klimacie cozy chic

Elegancka klasyka w wygodnej odsłonie

Teraz nawet do zestawu klasycznej koszuli, jeansów i marynarki dodajemy trochę luzu. To idealny zestaw dla tych, którzy zmęczyli się noszeniem tych samych spodni od piżamy przez cały okres niewychodzenia z domu. Elegancką białą koszulą zmieniamy na luźniejszą, nietaliowaną, z miększej bawełny. Talię podkreślamy dzięki spodniom z wysokim stanem, ale nie wciskamy się już w za ciasne skiny jeans, tylko stawiamy na wygodne, proste nogawki. Nawet płaszcze i marynarki nosimy teraz większe i mniej dopasowane do sylwetki. Jak kompletnie nie stracić sylwetki w takim zestawie? @iliridakrasniqi talię zaznacza szerszym paskiem, wydłuża nogi prostą nogawką i wybiera płaszcz dopasowany w ramionach.

Monochromatyczny look

Minimalizm kojarzył nam się jeszcze do niedawna głównie z ostrą bielą i głęboką czernią. Look budowałyśmy monochromatycznie, lub na zasadzie kontrastu. Teraz stylizacje w tym stylu oglądamy zwłaszcza w szarości, ale często wybieramy beże, złamaną biel, a w tym sezonie również brązy. Zimą, beże i szarości, pięknie prezentują się na wełnianych swetrach i ciepłych płaszczach, a czekoladowe brązy na skórzanych kozakach i torebkach. Szukasz nowych inspiracji? Felicia Akerstrom, którą możesz znać lepiej jako @fakerstrom na Instagramie pokazuje jak stworzyć minimalistyczne i niebanalne stylizacje w neutralnych tonach.

9 rzeczy, których potrzebujesz do zbudowania idealnej garderoby kapsułowej na zimę>>

Już nie tylko chłodny i geometryczny

Szukając teraz zdjęć pod hasłem „minimalist fashion” znajdujemy kroje oraz połączenia proste i nowoczesne, ale też kobiece i klasyczne. W chłodnej szarości, a czasem w ciepłym beżu. Oglądamy oversizowe bluzy, delikatne sweterki, elegancko skrojone spodnie i klasyczne, białe koszule. Minimalizm oznacza teraz inwestowanie w mniej, ale lepszej jakości ubrania i dodatki, które wszystkie możemy łączyć ze sobą codziennie w nowe kombinacje.