Jeśli wierzyć liczbom zaprezentowanym w najnowszym newsletterze Lyst, popyt na shopperki, bo o nich mowa, stale rośnie już od początku stycznia. Na przestrzeni 3 ostatnich miesięcy liczba wyszukiwań powiązanych z hasłem „tote bags” zaliczyła 86-procentowy pik.

Wśród najbardziej pożądanych modeli znalazły się te od Gucci, Chloé i Hermès – obowiązkowo z dopiskiem „vintage”. Skórzanej klasyce coraz większą konkurencję robią jednak mniej zobowiązujące wcielenia shopperek.

Do koszyków klientek z całego świata coraz częściej trafiają satynowe modele formą przypominające worek Włóczykija oraz zaklinające wakacje projekty robione na szydełku lub wyplecione z rafii. 

O tym, że w akcesoryjnym świecie rozmiar ma znaczenie, już we wrześniu minionego roku alarmowali dyrektorzy kreatywni najważniejszych domów mody. Podczas poświęconych wiosennym kolekcjom Fashion Weeków modelki ściskały w dłoniach lub prezentowały przewieszone na ramieniu torby w rozmiarze XXL.

Kolaż ELLE/Imaxtree

Królowały oversize'owe shoper bags wykonane z haftowanej skóry (Christian Dior), wzorzystego płótna (Etro) i pofarbowanej na różnorodne kolory skóry (Khaite, Salvatore Ferragamo, Dolce&Gabbana czy Givenchy). Na topie są modele elastyczne i miękkie, ale i te sztywne jak aktówki. 

Najmodniejsze pikowane torebki z aktualnej oferty znanych marek. Za tymi modelami rozglądają się teraz stylistki i influencerki>>

Gdzie kupić najładniejsze torebki shopperki na wiosnę 2021?

Podążając za tropem raportu wysoce wyspecjalizowanego w badaniu zachowań Internautów zespołu Lyst, macie ochotę uzupełnić swoją garderobą o kolejną shopperkę? Cóż, świetnie to rozumiemy. I przybywamy z pomocą. W poszukiwaniu najciekawszych propozycji przewertowałyśmy aktualną ofertę polskich marek, popularnych sieciówek i sklepów internetowych. Efekty? Lista 15 pojemnych toreb typu tote, które sprawdzą się w tym i każdym kolejnym sezonie. Pełne zestawienie podrzucamy tutaj: 

Trendy wiosna-lato 2021: modne torebki, które będą królować na ulicach w nowych sezonie>>