"Fashion’s Hottest Brands and Products Q3 2022"to w tym miesiącu obowiązkowa lektura każdej stylistki i redaktorki mody. Raport cyklicznie opracowywany przez ekspertów globalnej platformy shoppingowej Lyst z dużą precyzją i jeszcze większą starannością analizuje statystyki wyszukiwań oraz zakupów w sektorze fashion. Wyniki przeprowadzonego badania przedstawiają w formie przystępnego podsumowania, które marki i produkty rzeczywiście są w danym momencie najmodniejsze. 

Rzetelnie wyselekcjonowany zespół analityków filtruje ponad osiem milionów pozycji według ilości wzmianek w mediach społecznościowych, wyszukiwanych fraz czy wyświetleń konkretnych adresów stron internetowych. Przygląda się też bliżej konwersjom sprzedaży w aplikacji Lyst. Biorąc pod uwagę globalne zapotrzebowanie oraz dostępny stock, grupuje wyniki ze względu na kolory i fasony. Sami rozumiecie, że tak przygotowanym raportom ufać można w 100%. 

Ale przejdźmy do konkretów. Co okazało się hitem trzeciego kwartału 2022 roku? Triumfują marki takie jak Gucci, Prada i Valentino. Wśród produktów zaś królują buty.

Na liście 10 bestsellerów ostatnich miesięcy (lipiec, sierpień, wrzesień) znalazło się aż 5 par, zajmując dokładnie połowę całego zestawienia. Na liście wyprzedane w całym Internecie Birkenstocki (model Boston w odcieniu taupe), sneakersy adidas Samba, Uggi w wersji Taz Slipper oraz klasyczne loafersy z klamerką w kształcie wędzidła od Gucci. Najwyższe miejsce na podium zajęły baleriny z jesienno-zimowej kolekcji Miu Miu. Nie regulujcie odbiorników, urocze buty, z którymi nie rozstawałyście się w liceum znowu są "in". I to bardzo!

Miu Miu AW22 / Imaxtree

Liczba wyszukiwań frazy "Miu Miu ballerina flats" wzrosła w ostatnim czasie aż o 1100% (sic!). Status najbardziej pożądanego elementu garderoby zyskały po tym, jak zaczęły nosić je Sydney Sweeney, Rosalía i Bella Hadid, czyli jedne z najbardziej wpływowych it-girls ostatnich kilku sezonów. Satynowe baletki w bieli lub pudrowym różu wietnie wpisują się w założenia podbijających Tik Toka trendów balletcore i  indie-sleaze. Gdzie kupić podobne? Wybrałyśmy kilka par, które same mamy teraz na oku. Wszystkie podrzucamy poniżej: 

Balletcore to najbardziej kobiecy trend sezonu. Pokochały go dziewczyny z TikToka i Instagrama>>