Wg trend raportów na nowy sezon już za chwilę stracimy głowę dla surferskich koralików we wszystkich kolorach tęczy, wiszących kolczyków wysadzanych kryształkami, przeskalowanych ozdób wyglądających jak pogniecione kawałki metalu czy perłowych dekoracji w klimacie regencycore. 

W branżowej dyskusji o modnej biżuterii i najbardziej pożądanych dodatkach nadchodzącej wiosny zdecydowanie za mało mówi się o ponadczasowych klasykach, które na topie są cały czas, a z każdym kolejnym rokiem tylko tę i tak już silną pozycję umacniają. 

Dziś zwracamy uwagę na jeden z nich. W końcu zegarek to coś, co zawsze mamy pod ręką i zdecydowanie za rzadko robimy z niego użytek. Coraz częściej niesłusznie budzi skojarzenia z przesadnie wystrojonymi paniami starej daty. W rzeczywistości nie ma wieku i pasuje do wielu stylizacji. Jeszcze na przełomie lat 90. i 00. uchodził za jeden z najważniejszych elementów biżuterii. Serialowa Rachel Green pojawiała się ze swoim w co drugim odcinku "Przyjaciół", a w realu z biżuteryjnymi zegarkami na bransoletce oplatającej nadgarstek nie rozstawały się między innymi Jane Fonda, Księżna Diana czy Gwyneth Paltrow. Ostatnia z nich udowodniła, że to dodatek absolutnie uniwersalny: na czerwony dywan, do biura i na kameralną imprezę ze znajomymi. W ukochanym modelu od Cartier wystąpiła między innymi przy okazji nowojorskiej premiery filmu „Zjazd” (The Myth of Fingerprints”) w 1997 roku oraz dwa lata później podczas 56. ceremonii rozdania Złotych Globów. 

Gwyneth Paltrow, 1998 / Getty Images

Modna biżuteria na nowy sezon: 6 ozdób, które warto dopisać do swojej listy zakupów [trendy wiosna-lato 2021]>>

Rozkochane w estetyce lat 90. influencerki chętnie wplatają co dziennych outfitów podpatrzone u ówczesnych ikon stylu rozwiązania i konkretne elementy garderoby. Szykowne zegarki na cienkim skórzanym pasku lub delikatnej bransoletce są oczywiście jednym z nich. I dobrze, bo dają klasy oraz szyku, nie wspominając już o ich funkcji praktycznej. Będą niezastąpione podczas leniwych dni spędzanych bez komórki. Jak stylizować te ponadczasowe dodatki? Zarówno casualowo, jak i wieczorowo: serio, dogadają się z całą zawartością waszej szafy. Jeszcze jedno: zegarki nosić można solo lub w komplecie. Zwolenniczką opcji pierwszej zdaje się być między innymi Dua Lipa. Wielokrotnie pokazuje się z ulubionym modelem ze swojej kolekcji. Nosi go zamiast biżuterii, do jeansów i kolorowych T-shirtów. 

Dua Lipa, 2020 / Getty Images

Jeśli jednak na wzór zagranicznych it-girls (rozwiązanie to szczególnie upodobały sobie Skandynawki) uwielbiacie obwieszać się kilkoma lub nawet kilkunastoma elementami biżuterii naraz, także i w tym przypadku nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. W towarzystwie innych ozdób  najlepiej zaprezentują się zegarki na dekoracyjnej retro bransolecie z ruchomych ogniw. Do łask wracają też minimalistyczne paski meshowe w kolorze złota lub srebra. Popularny jest także mix tych dwóch szlachetnych odcieni. Poniżej podrzucamy jeden z instagramowych setów blogerki Nicole Ballardini. Świeży, modny i do łatwego skopiowania w zaledwie kilka chwil. 

PS Nowy zegarek to niemało inwestycja, dlatego zamiast dokonywać spontanicznych transakcji, warto odpowiednio przygotować się do zakupów. Krok 1? Gruntowny research. Przygotowałyśmy zestawienie 6 redakcyjnych ulubieńców, od których możecie zacząć poszukiwania ideału. Nie ma za co!