Lady Gaga zagra Harley Quinn u boku Joaquina Phoenixa 

Lady Gaga zasłynęła wieloma radiowymi hitami, kontrowersyjnymi strojami i widowiskowymi teledyskami. Z czasem kariera muzyczna przestała jej wystarczać i zaczęła próbować sił przed kamerą. Szybko udowodniła sceptykom, że dysponuje nie tylko warsztatem aktorskim, ale także ogromnymi pokładami pasji i zaangażowania. Lady Gaga wielokrotnie wspominała, że jest zwolenniczką aktorstwa metodycznego. Oznacza to tyle, że podczas zdjęć do filmu „Dom Gucci” Ridleya Scotta artystka nie wychodziła z roli nawet poza planem. W rozmowie z brytyjskim „Vogue” przyznała, że przez wiele miesięcy w codziennych sytuacjach mówiła z włoskich akcentem.

To już trzy lata odkąd zaczęłam nad tym pracować. Będę całkowicie szczera i transparentna – żyłam w jej ciele [Patrizii Reggiani] przez półtora roku. I mówiłam z akcentem przez dziewięć miesięcy.

Z tego powodu wiadomość o angażu w kontynuacji „Jokera” może być dla bliskich i współpracowników gwiazdy nieco niepokojąca. Chociaż żona Maurizia Gucciego miała sporo na sumieniu, to ciężko porównywać ją do postaci Harley Quinn – nieformalnej dziewczyny Jokera i postrachu Gotham City. My przyznajemy, że jesteśmy podekscytowane castingiem i nie możemy doczekać się kolejnego wcielenia Lady Gagi!

Plotki o możliwym udziale w drugiej części „Jokera” potwierdziła oficjalnie sama artystka. Na swoich profilach w mediach społecznościowych udostępniła krótki teaser. Z animacji wynika, że na ekranie ponownie zobaczymy Joaquina Phoenixa. Wcześniej media donosiły o problemach z umową między aktorem a wytwórnią Warner Bros. Film otrzymał również datę premiery. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do kin wybierzemy się 10 kwietnia 2024 roku.

„Joker: Folie à Deux” – co wiemy o filmie?

Na razie nie znamy wielu szczegółów nadchodzącej produkcji. Według doniesień medialnych kontynuacja hitu z 2019 roku ma być utrzymana w konwencji musicalowej. Za reżyserię kolejny raz odpowiedzialny będzie Todd Phillips, który napisał również scenariusz filmu. Tytuł sugeruje, że fabuła skupi się na relacji Jokera i Harley Quinn. „Folie à deux” to określenie stanu, w którym dwie blisko związane ze sobą osoby dzielą te same urojenia i wzajemnie wspierają się w błędnych przekonaniach. W psychiatrii znany jest również jako „obłęd udzielony”.