TK Maxx po raz kolejny świętuje Dzień Dziecka z Akademią Przyszłości. W tym roku, by pomóc dzieciom objętym programem, marka połączyła siły z Zuzanną Wachowiak i Blanką Jordan, projektantkami BIZUU. W efekcie powstała unikatowa kolekcja stylowych bandanek oraz przypinek inspirowanych motywem bohaterskości. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz wspieranej przez TK Maxx Akademii Przyszłości, która pomaga dzieciom w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej.

Jak to się stało, że powstała charytatywna kolekcja BIZUU dostępna w TK Maxx?

Kiedy marka TK Maxx zaprosiła nas do współpracy, nie wahałyśmy się ani przez chwilę! Cel, jakim jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji, jest bardzo szczytny i piękny – jeśli możemy pomóc, a tym bardziej poprzez wykorzystanie swoich umiejętności, nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której się na tę pomoc nie decydujemy. Każdy z nas może zostać bohaterem, kupując gadżety z naszej limitowanej, charytatywnej kolekcji.

Co zainspirowało Was do zaprojektowania charytatywnej, limitowanej kolekcji?

Motywem przewodnim charytatywnej kolekcji jest idea bycia bohaterem. W końcu chyba każdy z nas marzył o tym, by stać się superbohaterem. Okazuje się, że, aby nim zostać, nie potrzebujemy peleryn i nadprzyrodzonych mocy. Każdy z nas codziennie może pomagać, na przykład poprzez wspieranie dzieciaków z Akademii, które razem z wolontariuszami uczą się przezwyciężać swoje trudności, czy to w szkole, czy w życiu. Nasza kolekcja jest zresztą kontynuacją zeszłorocznej akcji, a zaprojektowane gadżety odwołują się do przekonania, że naprawdę każdy z nas może stać się superbohaterem! Ważne były tutaj dla nas również hasła przewodnie Akademii Przyszłości – „Mam super moc” oraz „Jak dorosnę, zostanę…”. 

Skąd pomysł na bandany i przypinki?

Przypinki i bandany to najmodniejsze gadżety tego sezonu. Bandany są uniwersalne – mogą być noszone zarówno jako opaska na włosy, pasek, dodatek do torby lub bransoleta. Jest to zdecydowanie MUST HAVE nadchodzącego lata! Przypinki to z kolei dodatek, który dopełni każdą stylizację. W obu gadżetach pojawiają się serca – bo każdy oddaje serce, pomagając. Z kolei gwiazdy to symbol gwiazdki z nieba – zarówno danej dzieciom, za sprawą pomocy każdego z nas, jak i odznaki, którą zostajemy nagrodzeni za pomoc. Bandany to najmodniejszy gadżet tego sezonu! Co najważniejsze – dochód ze sprzedaży produktów wesprze ponad 2 000 dzieciaków z lokalnych społeczności w całej Polsce! Dodatkowo, co równie ważne, cała kolekcja wyprodukowana została w Polsce, w dużej mierze ręcznie.