"Titanic" - romans wszech czasów

„Titanic” to absolutnie kultowy film, który chyba znają wszyscy. Produkcja trafiła do kin w grudniu 1997 roku i szybko stała się wielkim hitem, bijąc wszelkie rekordy oglądalności, a historia miłosna Jacka i Rose (w tych rolach świetni Leonardo DiCaprio i Kate Winslet) przeszła już do historii kinematografii. Film zarobił w sumie aż 2,2 miliarda dolarów i stał się filmem nr 3 w rankingu najbardziej kasowych przebojów kinowych wszech czasów! Reżyserem filmu jest James Cameron, któremu „Titanic” przyniósł aż trzy Oscary! 

„Titanic” powraca!

Także teraz niemal 25 lat od premiery, film cieszy się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że powróci w odświeżonej wersji. To jednak nie będzie pierwszy raz, gdy ten przebój kinowy zostanie zremasterowany. W 2012 roku do kin trafił „Titanic 3D”, który okazał się sporym hitem. O tym, że film powróci, poinformowano w tym tygodniu podczas CineEurope w Barcelonie, gdzie pokazano trójwymiarowe spojrzenie na odnowioną wersję hitu, która ma trafić do kin na całym świecie już 10 lutego 2023 roku!

„Titanic” - historia miłosna bez happy endu

Film „Titanic” opowiada historię dwóch kochanków, pochodzących z różnych światów - Jacka i Rose, którzy poznają się i zakochują w sobie podczas rejsu "niezatapialnego" transatlantyku Titanic. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o życie.