"Tamte dni, tamte noce" to film, który nadal wywołuje spore poruszenie, choć od jego premiery minęły już prawie trzy lata. O tym, że trwają prace nad kolejną częścią opartą na powieści André Acimana wiadomo już od dawna, ale dopiero teraz potwierdzono obsadę "Tamte dni, tamte noce 2". Tak, Timothee Chalamet i Armie Hammer na pewno pojawią się w nowej produkcji!

"Tamte dni, tamte noce 2": Timothee Chalamet i Armie Hammer pojawią się w filmie

Informację ujawnił sam reżyser Luca Guadagnino w wywiadzie opublikowanym w gazecie La Republica. "Przed pandemią koronowirusa poleciałem do Stanów Zjednoczonych, żeby spotkać się z pisarzem, którego uwielbiam, ale nie chcę wymieniać jego imienia, żeby porozmawiać o drugiej części. Niestety musieliśmy anulować to spotkanie. Oczywiście to wielka przyjemność móc pracować z Timothée Chalamet, Armie Hammerem, Michaelem Stuhlbargiem, Esther Garrel i innymi aktorami" - powiedział reżyser. "Wszyscy będą w nowym filmie" - dodał Guadagnino.

"Tamte dni, tamte noce 2": o czym będzie nowy film?

"To będzie inny film, w innym tonie" - ujawnił Luca Guadagnino rok temu. A co z historią? Czy oparta będzie na kolejnej powieści Acimana? Do informacji podano jedynie, że fabuła przeniesie nas 5-6 lat po wydarzeniach z filmu "Tamte dni, tamte noce" i możliwe, że znów pojawi się motyw podróży. Co ciekawe, druga część powieści, czyli "Znajdź mnie", trafiła do księgarni pod koniec października ubiegłego roku i opowiada historię 20 lat po wydarzeniach opisanych w "Tamtych dniach, tamtych nocach". 

"Autor nieco bardziej przybliża czytelnikom losy Samuela, czyli ojca Elio i szanowanego profesora. Mężczyzna po rozwodzie ze swoją żoną wyjeżdża z Florencji do Rzymu, gdzie spotyka się ze swoim synem. Elio nie jest już małym chłopcem, a szanowanym artystą. Dzięki swojej pasji, stał się uznanym pianistą. O jego koncertach piszą zaś na łamach popularnych czasopism. Oliver nie zakończył zaś przygód z uczelnią. Po udanych studiach, został profesorem na angielskim uniwersytecie. Ma też pozornie poukładane życie osobiste" - możemy przeczytać w opisie wydawcy książki.

Czekamy na kolejne informacje, ale jedno jest pewne - "Tamte dni, tamte noce 2" będzie niekwestionowanym hitem.