Dwie zupełnie odmienne marki, The North Face x Gucci, łączą siły tworząc kolekcje nietuzinkową. Ich wspólna kampania to historia o poznawaniu siebie, stworzona przez dyrektora kreatywnego Gucci - Alessandra Michele. Ideą marki od zawsze jest wykorzystywanie mody do odkrywania tego, co nowe i nieznane. The North Face natomiast ubiera każdego, kto żądny jest przygód. Ich współpraca nie mogła zakończyć się inaczej niż tylko sukcesem.

W filmie, nagranym przez Daniela Shea w samym sercu Alp, zobaczyć możemy przedsmak kolekcji stworzonej dla tych, którzy stale poszukują nowych sposobów na wyrażanie siebie. Przepiękne kadry ukazują grupę turystów biwakujących w górach i czerpiących z życia to, co najlepsze. Zarówno film, jak i stylizacje nawiązują do klimatu lat 70. Kolekcja zawiera wszystko – od pikowanych puchówek, kombinezonów narciarskich i namiotów, po zwiewne sukienki i okulary przeciwsłoneczne. Nie zabrakło również designerskich T-shirtów z logotypami obu marek.

Co istotne, The North Face x Gucci pozostają wierni swoim zobowiązaniom wobec środowiska. Cała kolekcja została zaprojektowana i wyprodukowana w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Użyte materiały pochodzą z dwóch źródeł – recyklingu lub poprzednich kolekcji marki Gucci.

Ubrania The North Face x Gucci swój debiut mieć będą najprawdopodobniej już za tydzień w Pekinie, w Europie kolekcja pojawi się natomiast w styczniu 2021 roku. Aby zobaczyć więcej kadrów z nietuzinkowej kampanii duetu The North Face x Gucci koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii!

Creative Director: Alessandro Michele
Art Director: Christopher Simmonds
Photographer & Director: Daniel Shea
Make Up: Thomas De Kluyver
Hair stylist: Alex Brownsell
Music credits
“Bad Moon Rising”
Written by John Fogerty
Performed by Creedence Clearwater Revival
Published by Concord Music Group, Inc.
Recording courtesy of Craft Recordings, a division of Concord