Marc Jacobs właśnie opublikował na swoim instagramie pierwsze zdjęcie (autorstwa Hugo Scotta, wystylizowane przez Lottę Volkovą) z jego nowej kolekcji The Marc Jacobs Pre-Fall 2019. Zobaczycie na nim modelki-bliźniaczki ubrane w swetry w paski, szerokie sztruksowe spodnie, okulary przeciwsłoneczne i z naszyjnikami wyglądającymi jak telefoniczne kable. Wszystko jest kolorowe i utrzymane w estetyce retro. 

Jak donoszą zagraniczne serwisy internetowe, The Marc Jacobs to nie tylko jednorazowa kolekcja, ale nowa, nieco tańsza marka projektanta, w której znaleźć się mają ubrania i akcesoria. Podobno stworzenie nowego brandu było pomysłem Erica Marechalle'a (Chief Executive Officer marki).  To dobra wiadomość dla fanów linii Marc by Marc Jacobs, która zniknęła ze sprzedaży w 2015 roku. Na razie nic więcej nie wiadomo, czekamy na nowe informacje w tej sprawie.

Przypomnijmy, Marc Jacobs jest amerykańskim projektantem mody. Urodził się w kwietniu 1963 roku w Nowym Jorku, projektować uczył się w High School of Art and Design i Parsons School of Design, był najmłodszą osobą  nominowaną do nagrody The Council of Fashion Designers of America. Sławę przyniosła mu praca w domu mody Louis Vuitton - pracował w nim 16 lat. W międzyczasie projektował pod własnym nazwiskiem, a także prowadził przez kilka lat, wspomnianą wcześniej linię Marc by Marc Jacobs, znaną przede wszystkim z akcesoriów.