„The Last of Us” już został okrzyknięty najlepszą premierą serialową tego roku – choć mamy dopiero luty i mogliśmy dotychczas zobaczyć tylko 3 odcinki hitowej produkcji. Adaptacja gry ma długą listę mocnych stron: niesamowity, postapokaliptyczny klimat, trzymająca w napięciu historia i świetnie napisani bohaterowie, z którymi przemierzamy spustoszone przez epidemię Cordyceps Stany Zjednoczone. Pierwszy odcinek w USA obejrzało 4,7 miliona widzów, a drugi zanotował 22% wzrost oglądalności – obejrzało go 5,7 miliona osób. „The Last of Us” stał się tym samym jedną z najpopularniejszych premier w historii HBO.

Wiadomo już, że serial będzie miał kontynuację w postaci drugiego sezonu – ale czy spotkamy się w nim z Ellie? Choć twórcy thrillera tworzyli scenariusz w oparciu o grę, to telewizyjna wersja „The Last of Us” nie jest jej wiernym odpowiednikiem. Stąd pojawiły się pytania o postać graną przez Bellę Ramsey – bo choć występuje ona w drugiej części gry, to jej udział w drugim sezonie produkcji wcale nie jest przesądzony. Fani tytułu zdążyli jednak odkryć dwa silne dowody na to, że ich ulubiona bohaterka powróci.

Czy Ellie grana przez Bellę Ramsey pojawi się w 2. sezonie „The Last of Us”?

Jakie są szanse, że zobaczymy Ellie w drugiej serii? Bardzo duże. Po pierwsze, sugeruje to sama aktorka. W obliczu tysięcy pytań nadsyłanych codziennie do Belli na Twitterze, postanowiła ona w końcu dać fanom wskazówkę co do swoich przyszłych losów. W twitcie z 29 stycznia zacytowała fragment piosenki Depeche Mode: „I’m taking a ride with my best friend” dodając w nawiasie „again” i opatrując wpis hashtagiem #TheLastOfUsHBO. Fani od razu uznali to za sygnał, że aktorka wraca na plan.

Ale jest na to jeszcze jeden dowód – i ponownie pochodzi on od samej Belli Ramsey. Brytyjka wystąpiła w podcaście Happy Sad Confused, w którym zapytano ją o to, co najbardziej ekscytuje ją w drugim sezonie produkcji. Jej odpowiedź nie pozostawia wątpliwości.

UWAGA SPOILERY!

Jeśli mam być szczera, najbardziej ekscytuje mnie relacja Ellie i Diny” – powiedziała aktorka, nawiązując do wątku romansu pomiędzy dwiema dziewczynami. Osoby, które miały okazję grać w „The Last of Us II” na pewno go kojarzą. Akcja drugiej części gry rozgrywa się w pięć lat po wydarzeniach z pierwszej serii – Ellie ma już 19 lat i staje się główną bohaterką historii. Jej serce skrada właśnie Dina. „Oglądałam sklejkę z fragmentów gry. Ktoś zrobił fenomenalną – nie wiem jak oni to robią – edycję rozgrywki, którą ułożył w historię miłosną Ellie i Diny. Nie mogę się doczekać, aż to zagram” – dodała aktorka. I tym samym ostatecznie potwierdziła, że wcieli się w rolę protagonistki w kolejnym sezonie serialu.