Od samego początku ten serial wywołuje sporo emocji. "The Crown" opowiada historię brytyjskiej rodziny królewskiej od czasów panowania Elżbiety II. Z każdym sezonem zbliżamy się do czasów aktualnych, a 4. seria wywołała chyba największe poruszeni wśród widzów Netflix. Dlaczego? To właśnie wtedy pojawiła się postać Diany Spencer, przyszłej księżnej Walii i żony księcia Karola. Poznajcie wszystkie informacje na temat "The Crown 6". 

The Crown 6: fabuła ostatniego sezonu hitu Netflix

The Crown

Z początku serial "The Crown" miał zakończyć się właśnie na 5. sezonie. Jednak w lipcu 2020 roku Peter Morgan ujawnił, że produkcja doczeka się jeszcze jednej serii, co było początkowym planem zanim producenci nie zdecydowali o skróceniu tytułu do pięciu sezonów. "Stało się jasne, że aby oddać sprawiedliwość bogactwu i złożoność tej historii, powinniśmy wrócić do pierwotnego planu i zrobić sześć sezonów" - przyznał Morgan w jednym z wywiadów. Ostatnie dwa sezony pozwolą "ująć bardziej szczegółowo ten okres". 

Co zobaczymy w ostatnich odcinkach? Na pewno ostatnie miesiące z życia Diany. Pod koniec września ekipa "The Crown" nagrywała sceny na łodzi z udziałem Elizabeth Debicki nieopodal Majorki. Paparazzi zrobili też zdjęcia aktorki w czerwonej stylizacji, bardzo podobnej do tej, którą Diana miła na sobie w lipcu 1997 roku podczas wizyty w Northwick Park i szpitalu św. Marka w Harrow.

Księżna Diana podczas wizyty w Northwick Park Children's Centre w Harrow, 21.07.1997.

Natomiast 22 października do agencji fotograficznych dotarły zdjęcia z planu w Barcelonie. Wyglądało to, jakby filmowano sceny przed śmiercią byłej księżnej Walii, do której doszło 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Co ciekawe, twórca "The Crown", Peter Morgan, ujawnił, że nie zamierza pokazywać samego tragicznego wypadku. Widzowie podobno zobaczą za to, jak książę Karol przybywa do stolicy Francji, by odebrać ciało Diany i towarzyszyć mu w drodze powrotnej do Wielkiej Brytanii. „Samochód wyjeżdża spod hotelu Ritz po północy z paparazzi na ogonie, a potem następuje przeskok do scen z brytyjskim ambasadorem. Do akcji wkracza Ministerstwo Spraw Zagranicznych” – powiedziała osoba związana z serialem.

Elizabeth Debicki na planie "The Crown 6" w Barcelonie, 22.10.2022

The Crown 6: czy serial Netflix zaprezentuje aktualne dzieje brytyjskiej rodziny królewskiej?

Niestety nie... "Żeby było jasne, 6. seria nie przybliży nas do teraźniejszości – po prostu umożliwi nam bardziej szczegółowe omówienie tego samego okresu" - przyznał Morgan w rozmowie z mediami. W takim razie nie mamy raczej co liczyć na ślub księcia Williama i Kate Middleton, a tym bardziej księcia Harry'ego i Meghan Markle. A szkoda!

Kilka miesięcy temu serwis Deadline podał, że "The Crown 6" zakończy się na wydarzeniach rozgrywających się na początku lat dwutysięcznych. Przypomnijmy, w 2002 roku zmarły Królowa Matka oraz księżniczka Małgorzata, z drugiej strony, świętowano też 50-lecie panowania Elżbiety. We wrześniu ujawniono, że historia zakończy się na wydarzeniach z 2005 roku. To data ślubu księcia Karola i księżnej Camilli, która określana jest jako początek nowego rozdziału i zakończenie burzliwego okresu w historii Windsorów.

The Crown 6: obsada. Czy pojawi się serialowa Kate Middleton i Meghan Markle?

Zgodnie z zasadą Petera Morgana ekipa aktorów zmienia się co kilka sezonów. Przyczyna jest prosta - chodzi o wiek bohaterów i aktorów. Filmowiec nie chciał postarzać zbyt młodych odtwórców ról, dlatego zdecydowano się na ten ruch. W 5. i 6. sezonie rolę monarchini powierzono Imeldzie Staunton ("Vera Drake", "Harry Potter i Zakon Feniksa"), a jej męża, czyli księcia Filipa zagra Jonathan Pryce ("Dwóch papieży", "Człowiek, który zabił Don Kichota", "Żona"). Ostatnie lata życia księżnej Małgorzaty zaprezentuje Lesley Manville ("Nić widmo", "Czarownica", "Zwyczajna miłość"). Od dawna wiemy też, że rola królowej ludzkich serc przypadła Elizabeth Debicki ("Tenet", "Wielki Gatsby", "Nocny recepcjonista", "Kryptonim U.N.C.L.E."). Dominic West to telewizyjny książę Karol, natomiast Olivia Williams dostała angaż do roli Camilli Parker Bowles. A co z ostatnim partnerem Diany, Dodim Al-Fayedem? Tę rolę otrzymał Khalid Abdalla.

Do obsady "The Crown 6" dołączyli też Rufus Kampa i Ed McVey. Obaj wcielą się w Williama, tylko w różnych etapach jego życia. Nastoletniego księcia, który musi poradzić sobie ze śmiercią matki zagra Kampa, natomiast czasy studenckie pokaże McVey. Wynika z tego, że pojawi się też postać Kate Middleton. I rzeczywiście tak jest. Producenci już wybrali do tego początkującą Meg Bellamy. Dzięki temu poznamy historię miłości tej słynnej pary, która poznała się na Uniwersytecie św. Andrzeja w Szkocji. Podobno William po raz pierwszy zdał sobie sprawę, że Middleton jest kobietą jego życia, po tym, jak w trakcie charytatywnego pokazu mody, Brytyjka przeszła po wybiegu w, legendarnej już, sukience odsłaniającej bieliznę. Czy twórcy serialu nie zapomną o tym fakcie i podobną scenę zobaczymy w "The Crown 6"? 

Natomiast nie oczekujmy pojawienia się serialowej Meghan Markle. Amerykanka została żoną księcia Harry'ego "dopiero" w 2018 roku.

The Crown 6: prace na planie. Zawieszenie z powodu śmierci królowej Elżbiety

Po śmierci Elżbiety II Peter Morgan napisał w wiadomości mailowej do serwisu "Deadline": "'The Crown' jest listem miłosnym do królowej i w tej chwili nie mam nic więcej do dodania, tylko milczenie i szacunek. Oczekuję, że wstrzymamy zdjęcia właśnie ze względu na szacunek." I tak właśnie się stało.

The Crown 6: kiedy premiera na Netflix?

Niestety Netflix przez wiele miesięcy nie podawał daty premiery. Zagraniczne media podawały, że może chodzić o końcówkę 2023 roku. Albo dopiero o pierwszą połowę 2024... 

W końcu już wiemy! 6. sezon „The Crown” zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza pojawi się na Netfliksie 16 listopada a druga 14 grudnia. Odliczacie już dni?