Fabuła "The Crown 6" 

Nadchodzący sezon skoncentruje się na panowaniu królowej Elżbiety II od momentu jej ślubu w 1947 roku do początku XXI wieku, ma w dużej mierze skupiać się na latach 90. W serialu zobaczymy również lata młodzieńcze księcia Williama i początki jego znajomości z Kate Middleton. 

Zobacz też: Książę Filip chciał pozwać Netfliksa za "The Crown". Chodzi o scenę związaną z jego biografią

Obsada "The Crown 6" 

Do sezonu piątego i szóstego zatrudniona została zupełnie nowa obsada i na opublikowanej liście możemy zauważyć, że kilka najważniejszych postaci zagrają ci sami aktorzy, których już znamy. Imelda Staunton nadal wcielać się będzie w królową Elżbietę II, Jonathan Pryce zagra jej męża, księcia Filipa z Edynburga. Dominic West pozostanie księciem Karolem, pomimo wielu głosów sprzeciwu, które wskazywały na brak podobieństwa do aktualnego monarchy. Elizabeth Debicki powróci w roli księżnej ludzkich serc czyli Lady Di. 

Do członków obsady dołączą nowe postacie w tym Kate Middleton, aktualnie księżna Cambridge. Żonę księcia Williama zagra Meg Bellamy. Aktorka wcieli się jednak w postać młodej Kate z czasów college'u. Samego księcia zagra natomiast dwóch aktorów w postać nastolatka wcieli się Rufus Kampa, 15-letniego Williama grać będzie już przystojny Ed McVey. 

Seozn 6. "The Crown" będzie miał swoją premierę w 2023 roku. 

Zobacz też: Wciągające seriale. Co warto obejrzeć na Netflix, HBO GO i innych platformach streamingowych?